Бурлик, Фрідман, Гладуняк: Хмельницька облрада створила депутатські комісії. Без членів

Бурлик, Фрідман, Гладуняк: Хмельницька облрада створила депутатські комісії. Без членів

Бурлик, Фрідман, Гладуняк: Хмельницька облрада створила депутатські комісії. Без членів Фото: Суспільне Поділля

На другому пленарному засіданні першої сесії Хмельницької обласної ради, яка відбулася 14 грудня, депутати затвердили список постійних депутатських комісій та обрали голів деяких з них. А от членів комісій обрано так і не було.

Так, згідно рішення сесії, було затверджено наступний перелік постійних депутатських комісій:

  • з питань регламенту та депутатської діяльності
  • з питань бюджету. Її очолив Руслан Лещишин, партія «Команда Симчишина»
  • з питань економіки
  • будівельно-екологічна комісія. Її очолив Артур Фрідман, партія «За майбутнє»
  • з аграрних питань
  • з питань гуманітарної політики. Її очолив Віктор Бурлик, партія «Команда Симчишина»
  • з питань комунальної власності. Її очолив Іван Гладуняк, партія «За майбутнє»
  • з питань регіонального розвитку.

Віктор Бурлик, якого сьогодні депутати трьох фракції «За майбутнє», «Команда Симчишина» та «Європейська солідарність», які єдині фактично голосували за таке рішення, обрали головою депутатської комісії з питань гуманітарної політики, каже, що йому запропонували її очолити колеги і він погодився, хоч і визнає, що не є фахівцем у цих питаннях.

«Це досить велика об’єднанна комісія, яка займатиметься і питаннями охорони здоров’я, і освіти, і соціальної політики, молоді, спорту та релігії. Наскільки мені відомо, багато депутатів захотіли взяти участь у цій комісії. Там будуть і освітяни, і медики, тому моє основне завдання, як голови, організувати роботу, щоб комісія працювала, приймалися рішення, було відкрите обговорення. Звичайно, я не є фахівцем в освіті чи медицині, але моя робота полягає в тому, щоб думка цих самих фахівців була висловлена і приймалися правильні рішення», - прокоментував депутат Віктор Бурлик.

Натомість депутати з фракцій «За конкретні справи», ВО «Батьківщина», «Слуга народу» та «Радикальна партія Олега Ляшка» нарікають – до них ніхто при формуванні постійних депутатських комісій не дослуховувався і ніякого конструктиву в роботі ради вони не бачать. Тому на сьогоднішній день депутатські комісії у обласній раді не сформовані та фактично роботу самої облради заблоковано.

«Три політичні сили, навіть дві, «приватизували» усю владу в області і роблять, що хочуть. Це деструктивна позиція, яка ні до чого доброго не призведе», - вважає депутат обласної ради Олександр Дехтярук.

Депутатка від «батьківщини», юристка Оксана Каденко додає – те, що наразі відбувається в обласній раді, є величезним порушенням узагалі засад парламентаризму в Україні та місцевого самоврядування.

«Сьогодні приймається рішення сесії обласної ради, в якому є просто перелік депутатських комісій і не затверджується персональний склад цих комісій, що мало б обов’язково бути прийнято додатком до цього рішення. Ми маємо унікальну ситуацію, коли створено вісім комісій без жодного члену комісії. І до наступної сесії ми не зможемо виправити цю ситуацію, тому що чинне законодавство говорить, що саме сесією, саме обласною радою може бути прийняте рішення про формування складу постійних комісій як основних органів обласної ради. До наступної сесії ми не зможемо у законний та легітимний спосіб сформувати постійні комісії у такому складі, щоб вони були дієздатні для обговорення тих питань, які мають бути вирішені депутатами до кінця цього року. Тому, на мій погляд, застосована та реалізована сьогодні керівництвом облради модель фактично паралізує до кінця року роботу облради і вирішення багатьох соціальних та бюджетних питань», - каже Оксана Каденко.

Голова Хмельницької облради Віолета Лабазюк, коментуючи цю ситуацію, зауважила, що на першому пленарному засіданні було підтримано рішення щодо створення робочої групи, яка мала сформувати як кількість постійних комісій, так і їх особовий склад.

«Робоча група засідала двічі. В діалозі були з усіма депутатами, кандидатури депутатів з усіх фракцій були взяті до уваги. Ті, хто був налаштовані на конструктив і діалог, тих пропозиції були враховані», - каже Віолета Лабазюк.

Посадовиця переконана, що обласна рада встигне до нового року розглянути важливі для області питання, зокрема, бюджетні.

«Я думаю, що сьогодні ми вкотре продемонстрували активну більшість в обласній раді. І ціль в нас одна - у нас є багато завдань, у тому числі і до кінця року проголосувати за бюджет, тому що у нас є велике зобов’язання перед всією Хмельниччиною, нашими виборцями. Ми не можемо реагувати на якісь популістcькі розбалансування. Все має бути по закону», - зауважила голова Хмельницької облради.

Читайте також

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди