Президент США Джо Байден прилетів до Ліми для участі в саміті лідерів Форуму економічного співробітництва Азійсько-Тихоокеанського регіону (APEC). Це буде його остання участь у цьому заході на посаді глави держави. Байден зустрінеться з президентом Китаю Сі Цзіньпіном і президенткою Перу Діною Болуарте.
Про це пише агентство EFE.
У програмі саміту Байден планує оголосити про нові домовленості з Перу щодо боротьби з наркотрафіком та інфраструктурних проєктів. У неділю він здійснить історичний візит до Амазонії в місті Манаус, Бразилія, а потім вирушить до Ріо-де-Жанейро для участі в саміті G20.
У п’ятницю Байден візьме участь у тристоронніх переговорах з прем'єр-міністром Японії Сігеру Ішибою і президентом Південної Кореї Юн Сок Йолем. Білий дім зазначив, що ці зустрічі з союзниками планується зробити регулярними, навіть після зміни адміністрації на Дональда Трампа в січні.
На борту "Air Force One" радник з національної безпеки Джейк Салліван заявив, що у Лімі можуть оголосити про домовленості з Перу щодо боротьби з наркотрафіком, інвестицій у залізничну інфраструктуру та космічні дослідження, підкріплені підписанням меморандуму між NASA та перуанською агенцією Conida.
Зустріч Байдена з Сі Цзіньпіном
Однією з найочікуваніших подій стане зустріч Байдена з президентом Китаю Сі Цзіньпіном у суботу на полях саміту APEC. Це буде їхня третя зустріч, після переговорів у Сан-Франциско минулого року та на G20 у Балі два роки тому.
Салліван зазначив, що головним ризиком для США і світу є можливе порушення миру та стабільності в Тайванській протоці, яке може призвести до конфлікту. Він також підкреслив, що адміністрація Дональда Трампа, яка вступить на посаду 20 січня, зіштовхнеться з викликами, пов'язаними з агресивними діями Китаю в Південнокитайському морі та необхідністю стримування китайських технологій, що можуть становити загрозу безпеці США.
Зустріч Байдена з Сі стане можливістю для оцінки прогресу у відносинах і підтримання стабільності під час перехідного періоду, зазначив Салліван. Президент Китаю прибув до Ліми за чотири години до Байдена і вже провів переговори з Болуарте, після чого обидва лідери взяли участь у віртуальному відкритті порту Чанкай, побудованого за участю китайського капіталу.