Після матеріалу Суспільного рівненська влада відреагувала на забудову навколо замку

Після матеріалу Суспільного рівненська влада відреагувала на забудову навколо замку

Ексклюзивно
Після матеріалу Суспільного рівненська влада відреагувала на забудову навколо замку колаж: Суспільне/РОДА

У Рівненській ОДА відреагували на інформацію про забудову замку в Дубні, який є пам'яткою національного значення. Після матеріалу Суспільного, яке розповідало про ці випадки, представники влади виїжджали на місце і навіть створили спеціальний відділ, який займатиметься подібними проблемами. Нагадаємо, в історико-культурному заповіднику назвали ці будівництва порушенням закону "Про охорону культурної спадщини".

Очолив нараду з цього приводу заступник голови ОДА Сергій Гемберг. Також у ній взяли участь мер Дубна Василь Антонюк, керівниця обласного управління культури Любов Романюк та директор Державного історико-культурного заповідника м. Дубно Леонід Кічатий.

забудова РівнеРівненська ОДА

зліва направо: Сергій Гемберг, Любов Романюк, Василь Антонюк та Леонід Кічатий

"Дубно – це культурний історичний духовний центр. Окрім Рівного та Острога, воно входить до трикутника стратегії розвитку історико-культурної спадщини області. Окрім того, на наступний рік президентом ініційована програма "Велика реставрація", де пріоритетним ми включили реставрацію Дубенського замку. Замок – це ще й обличчя самого міста, тому маємо шукати шляхи вирішення таких проблем", – каже Сергій Гемберг.

Після скарг щодо незаконного будівництва біля замку представники профільного управління провели виїзну нараду. На місці з'ясували, що незаконна забудова поблизу замку і справді є, – каже його очільниця Любов Романюк.

забудова РівнеРівненська ОДА

Аби в подальшому уникнути подібних проблем, одним із рішень наради стало створення відділу історико-культурної спадщини при Дубенській міській раді. Зокрема, така структура допоможе вести подальший контроль щодо незаконних забудов на території історичного міста та інших питань збереження його історико-культурної спадщини, – зазначають у пресслужбі Рівненської ОДА.

забудова РівнеСуспільне Рівне

Окрім того, по кожному будівництву та забудовнику чиновники пообіцяли провести детальну перевірку, залучивши правоохоронців та спеціалістів ОДА. як правоохоронними органами, так і профільним фахівцями Рівненської ОДА.

Почути позицію тих, хто будується, Суспільне не змогло. Але залишає таке право, якщо вони виявлять таке бажання та вийдуть на зв'язок із редакцією.

Що відомо

  • Наприкінці листопада 2020-го року Суспільне розповідало, що у місті Дубно забудовують пам'ятку, яка має статус національної. В історико-культурному заповіднику стверджують – це порушення закону "Про охорону культурної спадщини". Будувати в охоронній зоні без спецпогоджень Мінкульту та ДАБІ України заборонено.
  • Міський голова Дубна Василь Антонюк називає усе будівництво довкола замку незаконним.
  • Ситуацію із забудовою довкола заповідника в Дубні журналістам Суспільного прокоментував міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко, який 26 листопада перебував у Рівному. За його словами, наразі Мінкульт для протидії хаотичної забудови підготував відповідний законопроєкт, який невдовзі мають внести на розгляд в парламент.
  • Після того, як Суспільне поставило питання міністру щодо цієї ситуації, голова Рівненської ОДА Віталій Коваль попросив журналістку залишитись на розмову та пообіцяв розібратись у питанні забудови замку.
Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше