Перейти до основного змісту
Влада України ставить на перше місце гарантії безпеки, а не повернення ТОТ — NYT

Влада України ставить на перше місце гарантії безпеки, а не повернення ТОТ — NYT

Війна, ЗСУ
Військовослужбовці 24-ї окремої механізованої бригади імені короля Данила під час військових навчань на полігоні в Донецькій області, Україна, 6 листопада 2024 року. Преслужба 24-ї окремої механізованої бригади імені короля Данила Збройних сил України/Олег Петрасюк

Попри заяви про відмову від територіальних поступок, влада України наразі ставить у пріоритет гарантії безпеки, а не повернення окупованих країною-агресором Росією територій.

Про це повідомляє The New York Times із посиланням на джерела.

Газета пише, що українські офіційні особи регулярно заявляють, що не поступлять окупованою територією в рамках будь-якого мирного врегулювання.

Проте зараз, коли майбутній президент США Дональд Трамп наполягає на пришвидшенні переговорів, Київ надає не меншого значення отриманню гарантій безпеки, ніж тому, де може проходити лінія припинення вогню.

Джерела видання вважають, що захист інтересів України на потенційних переговорах "залежатиме не від територіальних кордонів, які, ймовірно, будуть визначатися бойовими діями", а від того, які існують гарантії дотримання режиму припинення вогню.

"Переговори мають ґрунтуватися на гарантіях безпеки. Для України немає нічого важливішого", — сказав секретар комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки Роман Костенко у коментарі NYT.

Однак, за його словами, Київ офіційно не відмовиться від своїх територій, які перебувають під російською окупацією.

NYT пише, що саме такий підхід Україна використовує, щоб виправдати будь-яку можливу угоду, в якій країна-агресор збереже контроль над українською землею.

У жовтні президент України Володимир Зеленський, коментуючи питання припинення вогню, заявив: "Всі розуміють, що яким би шляхом ми не пішли, юридично ніхто не визнає окуповані території як такі, що належать іншим країнам".

Інший високопоставлений український чиновник, який говорив на умовах анонімності, висловився чіткіше: "Територіальне питання надзвичайно важливе, але це все-таки друге питання. Перше питання — це гарантії безпеки".

NYT зазначає, що дискусії щодо можливого врегулювання загострилися після обрання Трампа минулого тижня, який пообіцяв наполягати на негайних переговорах. Це відхід від давньої позиції адміністрації Байдена про те, що час і умови будь-якого врегулювання слід залишити за Україною.

Що Трамп казав про закінчення війни в Україні

Трамп не раз казав, що зможе закінчити російсько-українську війну за 24 години, щойно зайде в Білий дім або навіть раніше.

Виступаючи в жовтні в Пенсильванії, він підкреслював, що у нього хороші стосунки з президентом Зеленським, і заявив, що покладе край війні ще до того, як його оберуть президентом: "Байден нічого не зробив щодо цього — він навіть не розмовляв з Путіним понад рік. Це війна, яка повинна закінчитися, і я збираюся її закінчити... Я збираюся спробувати закінчити цю війну як обраний президент".

На дебатах проти опонентки Камали Гарріс Трамп заявляв: "Я хочу, щоб війна припинилася, я хочу врятувати життя, Люди гинуть мільйонами, це набагато більші цифри, ніж вам говорять. Мільярди коштів витрачає Америка. Байден не має сили вимагати гроші у Європи — не даєте коштів, не маєте захисту".

А ще політик казав, що чинний президент США Джо Байден "гадки не має, як розмовляти з Путіним" і як припинити війну в Україні.

Однак Трамп ніколи не конкретизував, що саме зробить, щоб війна швидко закінчилася. Низка американських та європейських політиків побоюються, що перемога Трампа на президентських виборах може призвести до закінчення або зменшення американської допомоги Україні. Інші вважають, що Трамп спробує схилити Київ до переговорів із Росією на невигідних для себе умовах.

Топ дня

Вибір редакції

На початок