Їв м'ясо і добре чув. Учені розповіли, яким був один з перших динозаврів Британії

Їв м'ясо і добре чув. Учені розповіли, яким був один з перших динозаврів Британії

Їв м'ясо і добре чув. Учені розповіли, яким був один з перших динозаврів Британії SWNS

Британські дослідники з'ясували, що найбільш ранній динозавр Великої Британії був моторною всеїдною твариною, яка бігала на двох ногах, на відміну від своїх більш пізніх родичів — бронтозавра і диплодока.

Як пише The Guardian, аспірант Брістольського університету Антоніо Баллель розповів, що йдеться про текодонтозавра і його стан на генеалогічному дереві динозаврів може допомогти зрозуміти еволюцію тварин й те, як вони стали такими великими.

Текодонтозавр був зростом приблизно з 10-річну дитину і 1,5 метра в довжину з довгим тонким хвостом. Він жив у тріасовий періодТріасовий період — перший геологічний період мезозойської ери. Настав 251,0±0,4 мільйонів років тому і закінчився 199,6±0,6 мільйонів років тому. Тривав, таким чином, близько 52 мільйонів років. понад 205 мільйонів років тому, коли Британія складалася з безлічі островів, оточених морською водою. Він був не лише одним з найбільш ранніх динозаврів, але й одним з перших, хто був виявлений дослідниками у 1834 році, за що отримав прізвисько "Брістольський динозавр".

Текодонтозавр вважається важливим видом на міжнародному рівні, оскільки дає пояснення еволюційному зв'язку між найпершими динозаврами, які, як вважається, були двоногими м'ясоїдними тваринами розміром з кішку, і великими завроподамиЗавроподи — група ящеротазових динозаврів. З'явилися наприкінці тріасу, набули значного поширення у пізній юрі., що харчувалися рослинами, ходили на чотирьох товстих стопах, мали довгі шиї, хвости та крихітні голови.

Що їв і як пересувався текодонтозавр давно обговорюється науковцями, але тепер Баллель і його колеги використали комп'ютерну томографію для цифрового вивчення його скам'янілого черепа і 3D-моделювання. Таким чином, науковці побудували копію його мозку і внутрішнього вуха за допомогою порожнин, що залишилися. Це дозволило виявити анатомічні деталі, які можна порівняти з мозком сучасних істот, таких як птахи і крокодили.

Реконструкція його мозку текодонтозавра показала, що він, імовірно, їв м'ясо і ходив прямо на двох ногах, як і його більш ранні предки, чиї скам'янілі останки були виявлені в Південній Америці. Учені вважають, що динозавр зберігав стійкий погляд при швидкому русі.

"У нього була мозкова спритність, щоб вистежити здобич і зловити її, хоча морфологія його зубів передбачає, що рослини були основним компонентом його раціону. Ми думаємо, що острови, на яких він жив, були дуже багаті рептиліями, дрібними ссавцями, комахами та іншими членистоногими, тому вони могли стати дуже хорошим доповненням до його раціону", — сказав Баллель.

Форма внутрішнього вуха текодонтозавра показала, що частота його слуху була відносно високою, тож він розпізнавав звуки від різних тварин.

Що відомо

  • Палеонтологи знайшли череп невідомого виду динозавра. Він зберігся у бурштині віком 99 мільйонів років.
  • Геологи Каліфорнійського університету виявили найдавнішу на сьогоднішній день істоту-пращура людини та більшості тварин, ліва і права сторона якого були симетричними, що дозволяло рухатися цілеспрямовано та успішно керувати своїм тілом.
  • Палеонтологи ідентифікували раніше знайдене в Антарктиді скам'яніле яйце. За їхніми даними, воно належало мозазавру, що мешкав у морях та сягав довжини до 7 метрів.
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди