Науковці зі США виявили залишки найдавнішого пращура людей і більшості тварин

Науковці зі США виявили залишки найдавнішого пращура людей і більшості тварин

Науковці зі США виявили залишки найдавнішого пращура людей і більшості тварин

Геологи Каліфорнійського університету виявили найдавнішу на сьогоднішній день істоту-пращура людини і більшості тварин, ліва і права сторона якого були симетричними, що дозволяло рухатися цілоспрямовано та успішно керувати своїм тілом.

Як йдеться на офіційному сайті університету, це — крихітна хробакоподібна істота, яку назвали Ikaria wariootia. Особливістю цього організму є симетричність лівої і правої сторони з отворами на обох кінцях, які з'єднані кишкою.

Зазначається, що відомі найдавніші багатоклітинні організми, такі як губки і циновки з водоростей, мали змінну форму. Відома як "едіакарська фауна", ця група містить найстаріші скам'янілості складних багатоклітинних організмів. Проте, більшість з них не мають прямого відношення до сучасних тварин.

Розвиток двосторонньої симетрії став важливим кроком в еволюції тваринного життя, даючи організмам можливість цілеспрямовано рухатися та успішно керувати своїм тілом. Безліч істот, від хробаків до комах, від динозаврів до людей, організовані за одним принципом: двосторонньою симетрією тіла.

Біологи-генетики і раніше вважали, що найстаріший предок тварин і людей був простим і маленьким, з простими органами чуття. Збереження і ідентифікація скам'янілих залишків такої істоти вважалися важкими, якщо не неможливими.

3D-зображення Ikaria wariootia

3D-зображення Ikaria wariootia

Протягом 15 років вчені погоджувалися з тим, що скам'янілі нори віком 555 мільйонів років, знайдені в Південній Австралії, були зроблені такими істотами, однак доказів цьому не знаходилося.

Геолог Скотт Еванс з Каліфорнії помітив дрібні овальні відбитки поруч з деякими з цих нір. Команда вчених використала тривимірний лазерний сканер, який показав правильну, послідовну форму циліндричного тіла з виразною головою, хвостом і слабко вираженою мускулатурою. Довжина тварини складала від 2 до 7 міліметрів, а ширина близько 1-2,5 міліметра.

"Ми думали, що ці тварини повинні були існувати протягом цього інтервалу, але завжди розуміли, що їх буде важко розпізнати. Після того, як ми провели 3D-сканування, ми знали, що зробили важливе відкриття", — сказав Еванс.

Науковці назвали знахідку "найстарішим викопним з цим типом складності, яке було виявлено".

Зазначається, що, незважаючи на свою відносно просту форму, Ikaria wariootia була складною у порівнянні з іншими викопними цього періоду. Істота закопувалася в тонких шарах насиченого киснем піску на дні океану в пошуках органічної речовини, що вказує на елементарні сенсорні здібності. При цьому рухалася істота цілоспрямовано.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди