Євросоюз виділить 64 мільйони євро бюджетної підтримки у 2025 році на розгортання реформи шкільного харчування в Україні.
Про це заявила посолка ЄС в Україні Катаріна Матернова на Європейському регіональному форумі шкільного харчування, передає кореспондентка Суспільного.
Серед іншого Матернова відзначила той факт, що Україна розгортає реформу шкільного харчування під час російського повномасштабного вторгнення, та назвала її "комплексним підходом до людського капіталу".
"ЄС вирішив підтримати програму шкільного харчування бюджетною підтримкою на 64 млн євро, яка сприятиме розгортанню програми та наданню в наступному році обідів дітям, які їх зараз не отримують", – сказала дипломатка.
Що відомо про Стратегію реформування системи шкільного харчування
Реформа шкільного харчування стартувала у 2020 році за ініціативи першої леді Олени Зеленської. Того ж року Кабмін ухвалив Постанову про план заходів із реформування системи шкільного харчування.
У 2023 році уряд затвердив Стратегію реформування системи шкільного харчування на 2023–2027 роки. За словами Зеленської, затверджена стратегія має стати дорожньою картою реалізації реформи для всіх її учасників — від центральних органів виконавчої влади до представників органів місцевого самоврядування. Громади на її основі можуть розробити власні стратегії для змін на місцях.
Цілями затвердженої стратегії є, зокрема, підвищення фінансової й інституційної спроможності громад, відновлення і модернізація кухонь та їдалень, дотримання вимог системи безпечності НАССР. Також передбачається розвиток кадрового потенціалу і підвищення кваліфікації кухарів закладів освіти, запровадження нових норм харчування та меню, формування культури здорового харчування в Україні.
Відповідно до реформи, школи зможуть обирати модель харчування із запропонованих:
- базові кухні працюватимуть усередині закладів освіти, як це відбувалося раніше;
- опорна кухня теж функціонує всередині школи, але тут можуть готувати страви й для навколишніх закладів, де неможливо організувати кухню або ж це економічно невигідно;
- фабрика-кухня — нова для України модель організації харчування, коли для приготування страв використовують потужності окремого підприємства, і вони забезпечують їжею школи чи дитсадки цілої громади.