У Курській області українські військові стримують 50 тисяч військових російської армії.
Про це повідомив президент України Володимир Зеленський у вечірньому зверненні.
"Наші хлопці стримують достатньо значне угруповання російських військ – 50 тисяч особового складу армії окупанта, які завдяки Курській операції не можуть бути направлені на інші напрямки ударів Росії на нашій території. Дуже цінуємо хоробрість усіх наших воїнів, кожного підрозділу, який залучений до цих боїв", — заявив Зеленський.
Він також нагадав, що Україна потребує далекобійних рішень від партнерів – від Америки, від Британії, від Німеччини: "Чим далі можуть бити наявні в нас ракети, наші дрони, тим менше реальної бойової сили буде в Росії".
Напередодні The New York Times з посиланням на американських та українських посадовців писало, що Росія зібрала 50 тисяч військових, включаючи північнокорейських солдатів, які готуються розпочати контрнаступ для відвоювання частини Курської області, яку контролюють ЗСУ.
Згідно з новою оцінкою США, Росія нагромадила сили без необхідності виводити солдатів зі сходу України, її пріоритету на полі бою, що дозволяє Москві чинити тиск на кількох фронтах одночасно.
Зазначається, що росіяни атакували українські позиції ракетними ударами та артилерійським вогнем, але ще не почали у Курській області великого наступу.
Українські чиновники кажуть, що очікують атаки за участю північнокорейських військ найближчими днями.
Концентрація північнокорейських військ у Росії
Президент України Володимир Зеленський заявив, що Україна ідентифікувала всі місця, де Росія концентрує північнокорейські війська, і може завдати превентивних ударів по цих локаціях за умови дозволу від західних союзників. Він закликав міжнародних партнерів не чекати початку атак, а діяти проактивно.
Раніше США попереджали про відправлення близько 10 тисяч північнокорейських солдатів до Росії, а потім це було підтверджено Південною Кореєю.
Що відомо про інформацію щодо залучення військових з КНДР у війну проти України
13 жовтня президент України Володимир Зеленський заявляв, що Росія та КНДР "нарощують союзництво" і вже йдеться не тільки про постачання зброї, яка використовується проти України, а й про "передачу людей" до російських військ. Вже 14 жовтня Зеленський заявив, що Північна Корея "фактично включилась" у війну проти України.
14 жовтня керівник Росії Володимир Путін вніс на розгляд до російської Держдуми проєкт про ратифікацію договору про "всеосяжне стратегічне партнерство" між РФ та Північною Кореєю. Росія та КНДР підписали цей договір 19 червня 2024 року. Держдума ратифікувала договір 24 жовтня.
Очільник Головного управління розвідки Міноборони (ГУР) Кирило Буданов підтвердив, що близько 11 тисяч солдатів з КНДР готують воювати в Україні.
Раніше джерела Суспільного у розвідці повідомляли, що на Далекому Сході Росії для війни в Україні готують десять тисяч солдатів з КНДР. Пізніше Зеленський додав, що Україна фіксувала присутність офіцерів та технічного персоналу з КНДР на тимчасово окупованих територіях. Імовірно, їх направили раніше, аби підготуватись до відправки контингенту.
23 жовтня міністр оборони США Ллойд Остін вперше підтвердив, що північнокорейські солдати справді прибули в Росію.
Сама Північна Корея назвала ці повідомлення "безпідставними чутками". Представник Північної Кореї в ООН заявив, що відносини КНДР з Москвою є "легітимними й заснованими на співпраці".
Очільник Кремля Володимир Путін прокоментував інформацію про розгортання північнокорейських солдатів на території РФ. Він послався на договір про "всеосяжне стратегічне партнерство" між Росією та КНДР. Сказав, що фото з присутністю корейських солдатів на території РФ – річ серйозна, якщо є знімки, вони щось відображають". Путін додав, що до ескалації в Україні привели дії не Росії, а "держпереворот, 2014 року, підтриманий США".