Зеленський назвав план дій щодо скорочення викидів парникових газів в Україні

Зеленський назвав план дій щодо скорочення викидів парникових газів в Україні

Зеленський назвав план дій щодо скорочення викидів парникових газів в Україні УНІАН

Президент Володимир Зеленський заявив, що Україна має намір посилити свою участь у глобальній боротьбі зі зміною клімату та до 2030 року скоротити викиди парникових газів до 64%.

Як зазначено на сайті Офісу президента, цьогоріч Україна особливо гостро відчула негативний вплив від зміни клімату: у низці регіонів тривала посуха знищила врожай, на сході країни сталися масштабні лісові пожежі, а на заході – руйнівні паводки.

"Кожен мешканець планети вже відчуває подих глобального потепління та зазнає втрат через пасивне ставлення до кліматичної політики", – наголосив Зеленський.

За його словами, Україна послідовно дотримується взятих на себе зобов’язань щодо ефективної імплементації Цілей сталого розвитку – 2030 та міжнародних кліматичних угод.

"Готуючись до Конференції сторін Паризької угоди у Глазго, ми опрацьовуємо другий національно визначений внесок. На цій основі ми розглядаємо ціль з викидів парникових газів у 2030 році в усіх секторах економіки України в діапазоні від 36% до 42% у порівнянні з 1990 роком, тобто скорочення на 58-64%", – повідомив Володимир Зеленський.

Він додав, що Україна також працює над удосконаленням механізмів державної фінансової підтримки кліматичної політики. Зокрема, країна активізує співпрацю з ЄС у сферах енергоефективності, розвитку водневої енергетики та відновлюваних джерел енергії, справедливої трансформації вугільного сектору та розбудови національної системи торгівлі квотами на викиди парникових газів.

За словами президента, наразі процес перегляду Енергетичної стратегії України, що передбачає розвиток відновлюваної енергетики, поступову заміну викопних видів палива, зокрема вугілля.

"Ми розпочали підготовку рамкової стратегії адаптації до зміни клімату України до 2030 року. Документ координуватиме роботу різних органів влади на національному й місцевому рівнях", – розповів Зеленський.

Міжнародний саміт кліматичних амбіцій присвячений п'ятій річниці Паризької кліматичної угоди та підготовці до наступної кліматичної Конференції ООН зі зміни клімату, яка відбудеться у Глазго (Велика Британія) у листопаді 2021 року.

Що відомо

  • Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш закликав усіх світових лідерів оголосити у своїх країнах "надзвичайний кліматичний стан" для запобігання глобальному потеплінню.
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди