Канада схвалила угоду про виробництво фільмів з Україною. Що це означає

Канада схвалила угоду про виробництво фільмів з Україною. Що це означає

Канада схвалила угоду про виробництво фільмів з Україною. Що це означає Facebook

Уряд Канади ратифікував угоду про спільне аудіовізуальне виробництво з Україною, яка дозволить відкрити нові можливості для українських працівників кіноіндустрії.

"Канада ратифікувала угоду про спільне виробництво аудіовізуальних творів з Україною. Чекаємо українсько-канадський "Оскар", — повідомив посол України в Канаді Андрій Шевченко.

Угода набуває чинності з 1 січня 2021 року.

Що за угода

Відповідний документ був підписаний під час візиту президента Володимира Зеленського в Торонто у 2019 році. Верховна рада ратифікувала його у вересні 2020. Угода дозволить українським продюсерам претендувати в Канаді на бюджетну підтримку, податкові пільги та знижки при дистрибуції. Схожі пільги передбачені й для канадських культурних діячів, які будуть знімати в Україні.

Крім цього, ратифікація угоди дасть змогу започаткувати спільні українсько-канадські проєкти з виробництва аудіовізуальних творів, розширить можливість просування українських креативних індустрій, зокрема, аудіовізуальних творів шляхом постійного обміну та міжкультурного діалогу між двома країнами, участі українських виробників аудіовізуальних творів у міжнародних кінопроєктах, а також популяризації українського мистецтва за кордоном.

Так, для того, аби підпадати під дію цієї угоди, аудіовізуальний твір повинен бути спільно створений спільно виробниками України та Канади.

До загальних договірних вимог також включені: мінімальний внесок, пропорційність витрат, національна приналежність компаній-продюсерів (партнери, які мають право на участь), творчий і технічний внесок, перелік прав і розподіл доходів, дистрибуція, місце виробництва.

Також, аби відповідати умовам угоди, фільм мусить мати аудіодоріжку однією з офіційних мов у Канаді - англійською або французькою. Також може бути друга аудіодоріжка українською мовою.

Чому саме Канада

Наразі аналогічну угоду з Канадою підписали 55 країн, зокрема Європа (Великобританія, Франція, Німеччина, Ірландія, Італія, Іспанія), Австралія, Латинська Америка (Бразилія, Чилі), Азія (Китай, Індія) та Африка (Марокко та ПАР). Утім, угоди про спільне виробництво з США немає, й американські продюсери не можуть виступати виконавчими продюсерами офіційних копродукцій.

У Канаді розташовуються кілька кіномайданчиків для зйомок фільмів, зокрема Pinewood Toronto Studios, а також Vancouver Film StudiosНайбільша студія Північної Америки після майданчиків у Лос-Анджелесі. . Крім того, у Канаді дешевше отримувати послуги для випуску фільмів ніж у США.

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше