Національний український авіаперевізник SkyUp Airlines оновив правила поведінки на борту. Наразі невиконання вимоги залишатися в масці впродовж польоту вважається порушенням правил поведінки.
Як повідомили у пресслужбі авіакомпанії, до пасажирів, які відмовлятимуться носити маску, як і у випадку з іншими порушеннями, застосовуватимуться санкції, зокрема вимушена посадка в найближчому аеропорту та відмова в авіаперевезеннях на кілька років.
"Авіаперевезення — сфера, де безумовним пріоритетом є безпека. Так, наприклад, носіння маски на борту літака, як і у всіх місцях загального користування, є надзвичайно важливим. Турбота про здоров'я - це така ж складова безпеки польоту для вас і оточення, як і пристебнутий ремінь, і дотримання інших правил поведінки на борту. Саме тому ми будемо більш жорстко реагувати на порушення правил поведінки на борту та очікуємо вашого розуміння в цьому питанні", - зазначили у компанії.
Згідно з правилами перевезень пасажирів на борту літака категорично забороняється:
- висловлювати неповагу, ображати, демонструвати агресію або здійснювати насильство стосовно інших пасажирів і екіпажу;
- знімати маску, окрім прийому їжі й пиття;
- вживати алкогольні напої, крім запропонованих екіпажем на борту:
- палити на борту літака, зокрема електронні сигарети;
- завдавати шкоди майну авіакомпанії.
У разі порушення правил члени екіпажу діють у такий спосіб:
- роблять порушнику усне зауваження;
- у разі невиконання вимоги вручають письмове попередження (складається у двох примірниках);
- у разі продовження порушення можуть застосувати заходи стримування (тимчасове обмеження свободи пересування).
Надалі авіакомпанія має право звернутися до правоохоронних органів або з позовом до суду.
SkyUp також попереджає про наступні можливі наслідки для порушників:
- відшкодування витрат, понесених авіакомпанією внаслідок вчиненого правопорушення;
- відмови в наступних авіаперевезеннях на рейсах SkyUp Airlines терміном до 3-х років, з можливою передачею інформації іншим перевізникам.
Що відомо
- За оптимістичним сценарієм авіаційний трафік відновиться лише за п’ять років. Утім, відновлення пасажирських авіаперевезень залежатиме від швидкості початку застосування вакцини проти COVID-19.
- 11 грудня Міністерство охорони здоров'я оновило список поділу країн на "червоні" та "зелені" зони з урахуванням активних випадків захворювання на COVID-19. Так, наразі українцям не радять подорожувати до 38 країн, утім 156 вважаються безпечними.