Оголошені переможці премії BBC "Книга року"

Оголошені переможці премії BBC "Книга року"

Оголошені переможці премії BBC "Книга року"

11 грудня українська служба BBC оголосила лауреатів літературного конкурсу "Книга року 2020". Фінальна церемонія вперше за 16 років відбулася онлайн на сторінці BBC News Україна у Facebook та на каналі YouTube.

Премію у номінації Книга року ВВС-2020 – роман "Юпак" Сергія Сергійовича SAIGON (видавництво "Білка").

Оголошені переможці премії BBC "Книга року"

Премію у номінації Книга року ВВС-Есеїстика-2020 здобула збірка есеїв Оксани Забужко "Планета Полин" (видавництво "Комора").

Оголошені переможці премії BBC "Книга року"

"Її збірка нарисів збурює цілу низку емоцій: мрійливість, сум, співчуття і насамперед естетичне задоволення. Есеї, написані десять років тому, співзвучні міркуванням сьогодення. А найновіші її тексти дають читачу унікальну можливість бути присутніми при написанні історії, того, що "увійде до хрестоматій", – сказала радниця з питань культури ЄБРР та член журі Світлана Пиркало.

У номінації Дитяча книга року BBC - 2020 перемогла книга "Мед і Паштет – фантастичні вітрогони" Уляни Чуби (видавництво "А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА").

Оголошені переможці премії BBC "Книга року"

Перемогу у конкурсі читацьких рецензій "Читач року - 2020" здобув Віталій Гудима за рецензію на роман Петра Яценка "Магнетизм", який увійшов до довгого списку Книги року BBC – 2020.

Що відомо

  • "Книга року BBC" – щорічна літературна премія, яка відзначає найкращі художні твори та есе українською мовою у трьох номінаціях: "Книга року", "Дитяча Книга року" та "Книга року ВВС - Есеїстика".
  • Брати участь у конкурсі може будь-яке повнорозмірне видання творів у кожній з трьох номінацій українською мовою або мовою інших народів, які проживають на території України, у перекладі на українську.
  • Роботи оцінюють за такими критеріям як якість письма, оригінальність, уява та креативність, а також уміння автора розповісти історію, захопити читача та утримати його увагу.

Читайте також

"Ми світобудові потрібні": Оксана Забужко про майбутнє України

"Вся путінська Росія — це реконструкторський проєкт". Інтерв'ю з Оксаною Забужко

10 лауреатів відомих книжкових премій: чим зачитувалися у 2020-му, чекаючи на кінець світу

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше