Запобіжник від спокус: мер Рівного пояснив, для чого йому надбавка у 150% до окладу

Запобіжник від спокус: мер Рівного пояснив, для чого йому надбавка у 150% до окладу

Ексклюзивно
Запобіжник від спокус: мер Рівного пояснив, для чого йому надбавка у 150% до окладу
Суспільне Рівне

Новообраний міський голова Рівного Олександр Третяк пояснив, чому йому потрібна надбавка до основної зарплатні. Проєкт рішення про додаткову оплату праці мера з'явився на сайті Рівнеради. Там ідеться, зокрема, про щомісячну надбавку в розмірі 150%. Сам очільник міста на прохання Суспільного пояснив, чому йому ці гроші потрібні.

У проєкті рішення вказано, що мерові пропонують встановити надбавку за виконання особливо важливої роботи в розмірі 50% від посадового окладу, з урахуванням надбавки за ранг та вислугу років.

Крім того, за особистий вклад в роботу – 150% до окладу щомісяця. А до професійного свята давати премію в розмірі окладу. Також передбачена щорічна "матеріалка". Такі виплати мають здійснювати за наявності грошей у фонді оплати праці.

Інформацію про ці надбавки опублікували у місцевому анонімному Telegram-каналі "Штірліц". Там дорікнули, що Олександр Третяк ще не зробив нічого для міста, а уже просить надбавку.

премія меру Рівного
скрін із сайту Рівнеради.

У коментарі Суспільному мер каже: приховувати нічого, а те, що він живе у панельній багатоповерхівці – і так відомо. А пропоновані надбавки – запобіжники від корупційної спокуси.

"Оклад заробітної плати міського голови Рівного – трохи менше 16 тисяч гривень. Будьмо чесні – це дуже маленька зарплата для цієї посади, яка містить стільки корупційних ризиків. Я не маю бізнесу і не маю інших доходів, і не хочу, щоб коли-небудь гроші стали засобом тиску на мене. Тому лише такими речами, як надбавки та премії, можна привести у відповідність ситуацію", – каже Олександр Третяк.

З усіма надбавками міський голова отримуватиме близько 30 тисяч гривень, – уточнює посадовець.

"Далеко не захмарна сума. Навіть зарплата деяких заступників та директорів комунальних підприємств є набагато більшою, ніж в міського голови. Думаю, що люди розуміють, яку відповідальність, навантаження і графік має міський голова. А достатня оплата праці – це правильний запобіжник від спокус. Відповідний проект рішення виноситься на голосування ради, тому така процедура", – пояснив мер.

Що відомо

  • Олександру Третяку 13 грудня виповниться 35 років. Мером він став, будучи кандидатом від партії "Європейська солідарність".
  • До цього Олександр Третяк був ректором Рівненської духовної семінарії Християн Віри Євангельської. Також займався волонтерством, один із ініціаторів акції "Підвези медика" на початку пандемії.
  • Що про нього говорять сусіди по багатоповерхівці, Суспільне показувало у відеоматеріалі.
На початок