Перші бойові дії північнокорейських військових на боці Росії проти української армії завершилися значними втратами серед солдатів із КНДР.
Про це пише The New York Times з посиланням на інформацію від американських та українських чиновників.
Зазначається, що бій відбувся у Курській області, частину якої наразі утримують українські сили після літнього наступу. За даними українських джерел, північнокорейські солдати діяли разом із 810-ю окремою бригадою морської піхоти Росії. Український представник зазначив, що бій був не масштабним і, ймовірно, мав на меті виявити слабкі місця в оборонних позиціях України.
Час проведення бою залишається невідомим. Українські джерела не надали інформації про втрати, але, за словами американського чиновника, значна кількість північнокорейських солдатів була ліквідована.
Як пише видання, попри значні втрати серед північнокорейських військових, Росія розраховує на їхню подальшу участь у бойових діях. За оцінками західних аналітиків, до Росії було відправлено близько 10 тисяч північнокорейських солдатів для підтримки російських військ.
Президент України Володимир Зеленський у своєму вечірньому зверненні 5 листопада підкреслив важливість нової загрози та закликав міжнародних партнерів до посилення підтримки України. Зеленський заявив, що першими боями з північнокорейськими солдатами відкривається нова сторінка нестабільності у світі.
Поява північнокорейських військових у війні проти України також викликає занепокоєння на Заході через ймовірне поглиблення співпраці між Росією та Північною Кореєю, що може посилити загрозу з боку КНДР для сусідів і США.
Що відомо про інформацію щодо залучення військових з КНДР у війну проти України
13 жовтня президент України Володимир Зеленський заявляв, що Росія та КНДР "нарощують союзництво" і вже йдеться не тільки про постачання зброї, яка використовується проти України, а й про "передачу людей" до російських військ. Вже 14 жовтня Зеленський заявив, що Північна Корея "фактично включилась" у війну проти України.
14 жовтня керівник Росії Володимир Путін вніс на розгляд до російської Держдуми проєкт про ратифікацію договору про "всеосяжне стратегічне партнерство" між РФ та Північною Кореєю. Росія та КНДР підписали цей договір 19 червня 2024 року. Держдума ратифікувала договір 24 жовтня.
Очільник Головного управління розвідки Міноборони (ГУР) Кирило Буданов підтвердив, що близько 11 тисяч солдатів з КНДР готують воювати в Україні.
Раніше джерела Суспільного у розвідці повідомляли, що на Далекому Сході Росії для війни в Україні готують десять тисяч солдатів з КНДР. Пізніше Зеленський додав, що Україна фіксувала присутність офіцерів та технічного персоналу з КНДР на тимчасово окупованих територіях. Імовірно, їх направили раніше, аби підготуватись до відправки контингенту.
23 жовтня міністр оборони США Ллойд Остін вперше підтвердив, що північнокорейські солдати справді прибули в Росію.
Сама Північна Корея назвала ці повідомлення "безпідставними чутками". Представник Північної Кореї в ООН заявив, що відносини КНДР з Москвою є "легітимними й заснованими на співпраці".
Очільник Кремля Володимир Путін прокоментував інформацію про розгортання північнокорейських солдатів на території РФ. Він послався на договір про "всеосяжне стратегічне партнерство" між Росією та КНДР. Сказав, що фото з присутністю корейських солдатів на території РФ – річ серйозна, якщо є знімки, вони щось відображають". Путін додав, що до ескалації в Україні привели дії не Росії, а "держпереворот, 2014 року, підтриманий США".