Міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський заявив, що на найближчій міністерській зустрічі НАТО можуть порушити питання перехоплення ракет у повітряному просторі над Україною силами країн-членів альянсу.
Про це міністр Сікорський повідомив в ефірі телеканалу TVN24.
За його словами, обговорення можливості знищення ракет поза межами української території варто розглядати в контексті самооборони.
"Наступного тижня відбудеться чергова міністерська зустріч НАТО. Можливо, це питання буде піднято", — сказав міністр Сікорський в ефірі телеканалу TVN24.
Сікорський також висловився щодо відносин з Україною і прокоментував запит президента України Володимира Зеленського щодо можливості збивання російських ракет, що летять у напрямку Польщі, ще до перетину кордону країни. За його словами, тут виникає питання, де починається і де закінчується право на самооборону.
"Чи маємо ми право збивати таку ракету лише тоді, коли вона над нашим територією? В цьому випадку немає сумнівів, але тоді можуть виникнути ризики, як сталося в Пшеводуві, де уламки ракети завдали шкоди, поранили чи навіть вбили людей", — зазначив Сікорський.
Він додав, що щодо українського прохання можуть існувати різні думки, і це питання вимагає обговорення та узгоджень у колі союзників. За його словами, на зустрічі НАТО, яка відбудеться наступного тижня, це питання може потрапити до порядку денного.
Що відомо про російські "шахеди" у Латвії, Польщі та Румунії
Президент Латвії Едгарс Рінкевичс повідомив, що 7 вересня у Резекненському районі на сході Латвії упав російський військовий безпілотник. За даними Міноборони Латвії, російський дрон залетів у повітряний простір з Білорусі. Збройні сили спостерігали за його рухом і визначили місце падіння.
8 вересня група ударних безпілотників російської армії, яка атакувала Україну порушила повітряний простір Румунії. Наступного дня румунське Міноборони заявило, що пошукові групи знайшли фрагменти російського безпілотника біля села Периправа в повіті Тулча. Елементи відправили на експертизу.
Це не вперше за час повномасштабного вторгнення, коли армія РФ порушує повітряний простір країни члена НАТО. Російські цілі вже помічали у Польщі, Латвії та Молдові.