Північна Корея здійснила запуск невизначеної балістичної ракети в напрямку Японського моря.
Про це повідомляє південнокорейське агентство Yonhap з посиланням на дані військових Південної Кореї.
Інцидент стався напередодні виборів президента США. Південнокорейський Об'єднаний комітет начальників штабів (JCS) повідомив, що зафіксував запуск, але не надав додаткових деталей, заявивши, що наразі триває аналіз.
Запуск стався через кілька днів після того, як Північна Корея підвищила рівень напруженості, випустивши у четвер міжконтинентальну балістичну ракету також у напрямку Японського моря.
За даними японській телерадіокомпанії NHK, ймовірна балістична ракета з Північної Кореї впала за межами виключної економічної зони Японії.
Це вже тринадцятий запуск балістичних ракет або потенційно балістичних ракет Північною Кореєю цього року, останній з яких стався 31 жовтня, коли була запущена міжконтинентальна балістична ракета.
Прем'єр-міністр Японії Ісіба заявив перед входом до своєї резиденції о 9-й ранку: "Сьогодні вранці Північна Корея знову запустила декілька балістичних ракет, які, ймовірно, впали за межами нашої економічної зони. Наразі інформації про шкоду чи інші наслідки немає. У зв'язку з цим я доручив забезпечити інформування громадян та дотримання заходів безпеки".
Водночас Об'єднаний штаб Південної Кореї повідомив, що о 7:30 ранку вівторка за місцевим часом Північна Корея запустила кілька ракет малої дальності у напрямку Японського моря. Південна Корея, спільно з американськими військовими, проводить детальний аналіз і посилює спостереження, готуючись до можливих додаткових запусків, а також обмінюється інформацією з Японією та США.
Випробування зброї у КНДР
У Північній Кореї ухвалили закон, який дозволяє використовувати ядерну зброю "у разі загрози". У документі зазначається, що Північна Корея застосує ядерну зброю у разі неминучого нападу на її керівництво або для того, щоб перемогти у війні.
КНДР час від часу запускає різні ракети у бій Східного або Жовтого морів, де бойові частини боєприпасу залишаються у воді. Це не подобається Японії та Південній Кореї, які разом із США обговорюють плани дій стримування КНДР, щоб "не бути під прицілом" Пхеньяна.