Металеву опору та каркас для новорічної ялинки встановили у Полтаві на площі біля обласного театру. Монтуватимуть дерево та святкову ілюмінацію комунальники. Про це повідомили в комунальному підприємстві «Декоративні культури».
На утримання ялинки за місяць із міського бюджету витратять понад 100 тисяч гривень – це на електропостачання та цілодобову охорону. Святкове дерево та гірлянди простоять місяць, а демонтувати прикраси будуть після 19 січня, каже директор підприємства «Декоративні культури» Сергій Луценко.

Наразі дві автовишки та понад десяток комунальників почали встановлювати 20-метрову новорічну ялинку у Полтаві. Спочатку монтують металевий каркас, а після цього почнуть встановлювати штучну хвою.
«Частину ми зробимо сьогодні (10 грудня – ред.) і частину завтра (11 грудня – ред.). Це будуть нижні яруси, а вже на верхні яруси, потрібна буде вишка 30-метрова, яку ми замовили на понеділок (14 грудня – ред.). У понеділок вже хвоя буде безпосередньо розміщена на каркасі», − розповів директор КП «Декоративні культури» Сергій Луценко.
Нових іграшок для ялинки цього року не купували. Придбали 2,5 сотні гілочок штучної хвої – кожна понад метр у довжину. Із міського бюджету на це витратили 49 тисяч гривень.
«Кожен рік ми стараємося закупити деяку кількість хвої для того, щоб у нас вона була запасною. У зв'язку з тим, що основа цієї хвої – це металічна проволока, яка час від часу виходить із ладу. При монтажі і демонтажі доводиться її вибраковувати», − розповів працівник КП «Декоративні культури» Володимир Усов.

Навколо ялинки, як і торік, встановлять паркан та шатер із гірлянд.
«Сам паркан вже привезений, наразі його збирають. Тобто сьогодні (10 грудня – ред.) зберуть сам паркан, до завтра (11 грудня – ред.) він тут буде ночувати, завтра почнуть паралельно з "Декоративними культурами", коли вони будуть вішати хвою, збирати сам паркан. Діаметр паркану 40 метрів», − каже директор підприємства «Міськсвітло» Роман Кикоть.
Два роки поспіль не змінюють і гірлянди. На шатрі буде півтори сотні променів по 50 метрів кожен.
«Потужність ялинки – 7 кіловат на годину, світитися вона буде близько 10 годин на добу, за місяць буде близько 7,5 тисяч гривень. Тобто на всі новорічні свята, з 19 (грудня – ред.) до 19 (січня – ред.) – близько 7,5 тисяч гривень», − каже Роман Кикоть.

Окрім гірлянд, встановлять новорічні 3D-фігури. Їх довелося відремонтувати.
Охороняють ялинку цілодобово – із 9 грудня до 22 січня. Це місту обійдеться у 52 тисячі гривень. Договір уклали із охоронною компанією.
«Один охоронець, який здійснює безпосередньо охорону, у разі виникнення якихось незвичайних ситуацій, він викликає мобільну групу, яка повинна прибути на місце ймовірної проблеми протягом 5 хвилин», − каже директор КП «Декоративні культури» Сергій Луценко.

«Відкриття ялинки заплановано традиційно 19 грудня на День Святого Миколая. Заходів публічних і масових ми не проводимо. Місто вирішило уникати будь-яких масових зібрань. Скасували різдвяний ярмарок у центрі міста, традиційний. Скасували всі заходи», − повідомив прессекретар Полтавської міськради Віталій Улибін.
Демонтаж ялинки у Полтаві почнуть після 19 січня.