На думку президента Володимира Зеленського голос західних партнерів, НАТО, Глобального Півдня та Китаю "не звучить так гучно, як має звучати" щодо присутності військових з КНДР на території Росії.
Про це глава держави заявив під час інтерв'ю ЗМІ Північної Європи.
"Голос США, голос НАТО, голос західних партнерів, голос Глобального Півдня та Китаю не звучить так гучно, як має звучати зараз щодо присутності північнокорейського контингенту на території Росії. Я вважаю це дуже небезпечним. Це відкриває нову сторінку цієї війни", — наголосив Зеленський.
За його словами, Україні необхідна дієва реакція щодо присутності північнокорейських військ на російській території.
"Досі ми чули деяку реакцію, але вона недостатньо сильна. Тому Путін випробовує це. І тому я не знаю, скільки ще солдатів із Північної Кореї чи, може, Ірану прибуде. Їх може бути більше", — сказав президент.
Зеленський додав, що щоразу коли Україна порушує тему надання їй дозволу на далекобійні удари західним озброєнням по Росії, їй кажуть, що тоді буде "ескалація" з боку Росії. Він підкреслив, що "ескалація" – це те, що РФ залучала до війни проти України Північну Корею.
"І ми не маємо змоги їх зупинити, зокрема і північнокорейських військових, поки вони на території Росії. Це означає, що ми можемо захищати нашу землю лише тоді, коли вони зруйнували наші землі, коли вони вже на нашій землі, коли вони її окупували, коли вони вже убили наших дітей або намагаються це зробити", – сказав він.
Що відомо про інформацію щодо залучення військових з КНДР у війну проти України
13 жовтня президент України Володимир Зеленський заявляв, що Росія та КНДР "нарощують союзництво" і вже йдеться не тільки про постачання зброї, яка використовується проти України, а й про "передачу людей" до російських військ. Вже 14 жовтня Зеленський заявив, що Північна Корея "фактично включилась" у війну проти України.
14 жовтня керівник Росії Володимир Путін вніс на розгляд до російської Держдуми проєкт про ратифікацію договору про "всеосяжне стратегічне партнерство" між РФ та Північною Кореєю. Росія та КНДР підписали цей договір 19 червня 2024 року. Держдума ратифікувала договір 24 жовтня.
Очільник Головного управління розвідки Міноборони (ГУР) Кирило Буданов підтвердив, що близько 11 тисяч солдатів з КНДР готують воювати в Україні.
Раніше джерела Суспільного у розвідці повідомляли, що на Далекому Сході Росії для війни в Україні готують десять тисяч солдатів з КНДР. Пізніше Зеленський додав, що Україна фіксувала присутність офіцерів та технічного персоналу з КНДР на тимчасово окупованих територіях. Імовірно, їх направили раніше, аби підготуватись до відправки контингенту.
23 жовтня міністр оборони США Ллойд Остін вперше підтвердив, що північнокорейські солдати справді прибули в Росію.
Сама Північна Корея назвала ці повідомлення "безпідставними чутками". Представник Північної Кореї в ООН заявив, що відносини КНДР з Москвою є "легітимними й заснованими на співпраці".
Очільник Кремля Володимир Путін прокоментував інформацію про розгортання північнокорейських солдатів на території РФ. Він послався на договір про "всеосяжне стратегічне партнерство" між Росією та КНДР. Сказав, що фото з присутністю корейських солдатів на території РФ – річ серйозна, якщо є знімки, вони щось відображають". Путін додав, що до ескалації в Україні привели дії не Росії, а "держпереворот, 2014 року, підтриманий США"