Кабмін оприлюднив правила вступної кампанії – 2021

Кабмін оприлюднив правила вступної кампанії – 2021

Кабмін оприлюднив правила вступної кампанії – 2021 АР

Кабінет міністрів оприлюднив умови прийому на навчання для здобуття вищої освіти у 2021 році.

Як повідомляється на сайті Кабміну, правила вступної кампанії мають набути чинності найближчим часом.

Терміни

Як повідомили в уряді, основний етап вступної кампанії має припасти на липень 2021 року.

При цьому реєстрація на Єдиний вступний іспит та Єдиний фаховий вступний іспит триватиме 3 червня з 11 травня до 18:00. Єдиний іспит відбудеться 30 червня, а єдине фахове вступне випробування – 2 липня.

Відповідно до документа, реєстрація електронних кабінетів та завантаження до них документів розпочнеться 1 липня, а приймання заяв та документів – 14 липня 2021 року.

Терміни подання заяв закінчаться о 18:00 23 липня для тих, хто вступає лише за сертифікатами ЗНО, а для абітурієнтів, які вступають на основі співбесіди, вступних іспитів або творчих конкурсів – о 18:00 16 липня.

Нові правила

Наступного року уряд планує значно розширити можливості використання електронного кабінету вступника. Зокрема, подавати електронні заяви зможуть вступники, які планують продовжити навчання після здобуття ступеня молодшого спеціаліста (за умови наявності сертифікатів ЗНО).

Окрім того, документ передбачає можливість виконання вимог до зарахування через електронний кабінет з використанням кваліфікованого електронного підпису (КЕП) вступника, що має спростити процес подачі оригіналів документів, а також зменшить черги в приймальних комісіях влітку.

Також для надання більшої ваги фаховому вступному випробуванню під час вступу до магістратури уряд вирішив запровадити вагові коефіцієнти. Відтак, тепер заклад зможе збільшити вагу бала за фахове випробування, залишивши на іспит з іноземної мови щонайменше 25%.

Обов’язкові предмети для лікарів

Обов’язковими предметами ЗНО для вступу на лікарські спеціальності ("Стоматологія", "Медицина", "Педіатрія") будуть українська мова та математика, а третім предметом абітурієнт зможе обрати біологію, хімію або фізику. Також у 2021 році для більшості спеціальностей розширили перелік предметів ЗНО, які можуть використовуватись як третій конкурсний предмет.

Як і раніше, наступного року вступникам на лікарські спеціальності для того, щоб взяти участь у конкурсному відборі, потрібно буде здобути щонайменше 150 балів із другого та третього конкурсних предметів. Однак ця вимога не буде поширюватися на тих, чий конкурсний бал перевищуватиме 175.

Кількість заяв

Водночас уряд вирішив обмежити кількість заяв, які абітурієнти зможуть подати на контрактну форму навчання до 30. Крім того, для уникнення непорозумінь із наданням рекомендацій на контракт, заяви тих вступників, які зараховані на бюджет, будуть автоматично виключені на всі інші конкурсні пропозиції. Виняток робитиметься у разі, якщо вступник сам висловить бажання їх залишити – наприклад, якщо планує навчатися більш ніж за однією освітньою програмою, більш ніж в одному закладі освіті.

Що відомо

  • Міністерство освіти та науки повідомило, що у 2021 році більшість абітурієнтів зможуть подати заяви через інтернет.
  • Міністерство освіти та науки України зареєструвало понад один мільйон електронних заяв на вступ ВНЗ у 2020 році. Найпопулярнішими спеціальностями виявилися право, менеджмент і філологія.
  • 13 серпня вищі навчальні заклади України почали приймати електронні заяви від абітурієнтів, які вступають на бакалаврат за результатами зовнішнього незалежного оцінювання, вступних іспитів і творчих конкурсів.
  • 3 липня Верховна рада скасувала ЗНО для абітурієнтів з окупованих територій ОРДЛО.
  • МОН назвало найпопулярніші спеціальності та виші вступної кампанії – 2020.
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди