Акція під Рівненською ОДА проти "Кроноспану": як це було

Акція під Рівненською ОДА проти "Кроноспану": як це було

Акція під Рівненською ОДА проти "Кроноспану": як це було undefined

"Ні Кроноспану!" – з такими гаслами частина жителів Городка та прилеглих сіл вийшла сьогодні до Рівненської облдержадміністрації. Саме у Городку на місці колишнього заводу тракторних агрегатів зводитимуть новий деревообробний завод.

Мітинг під Рівненською ОДА проти "Кроноспану": як це булоundefined

Нагадаємо, минулого тижня відбулося перше засідання тимчасової комісії депутатів міськради через небажання жителів Городка сусідити із заводом. На ній інвестори об'єкту запевнили, що фільтри на виробництві будуть найсучаснішими. З приводу цього висловив сумнів керівник обласного лабораторного центру Роман Сафонов. За його розрахунками, концентрація викидів уже перевищує норму, навіть поки завод ще не запрацював.

Також у п'ятницю, 10 січня, противники "Кроноспану" перекривали трасу луцького напрямку біля Рівного.

Сьогодні, 13 січня, під Рівненську облдержадміністрацію прийшли противники будівництва заводу, їх близько трьох сотень. Це тамтешні, а також жителі сусідніх населених пунктів та Рівного. До протестувальників вийшли два заступники голови ОДА, а представник ініціативної групи зачитав звернення. Під ним, за словами Андрія Овсійчука, свій підпис поставило близько тисячі людей.

Представник ініціативної групи Андрій Овсійчук:

– Створити тимчасову комісію, на засіданні якої в обов'язковому порядку запросити учасників ініціативної групи та незалежних експертів, екологів, фахівців з інвестицій, інших експертів для всебічного вивчення діяльності та доцільності будівництва даного підприємства в Рівненській області. Не надавати позитивний висновок звіту оцінки впливу на довкілля ТОВ "Технопривід Інвест Груп", оскільки були порушені вимоги закону України про оцінку впливу на довкілля.

Перший заступник голови ОДА Сергій Подолін:

– Головне для нас – ваше здоров'я і екологічна безпека територій, де ви проживаєте. Це є константа. Ми отримали ваше звернення, ми відповідно до того, що там написано, створимо робочу групу і запросимо активну частину, хто від вас сьогодні....ми включимо. Ми сьогодні вже, знаючи, що буде акція, покликали і головного еколога, і всіх причетних до тих речей, які сьогодні відбуваються. Уже ведемо консультації, тому наше завдання – отримати звернення, створити робочу групу.

Жителька Городка Олена Молібогіна:

– На даний момент іде початок будівництва. Зупиніть це, будь ласка. Давайте ми спочатку вирішимо всі питання і зробимо все по-чесному. Зараз вночі машини постійно возять. Розумієте, ми ж там живемо, бачимо все.

Заступник голови ОДА Ігор Тимошенко:

– Дозвіл на підготовчі роботи є. Є процес. На будівництві для того і проводяться консультації з громадськістю, оцінка впливу на довкілля для того, щоби дати повноцінний дозвіл на будівництво. Тепер стосовно того, щоб закрити чи не закрити: ОДА діє виключно в межах законів України і ми не маємо повноважень нічого закривати, комусь забороняти. Ми маємо право забезпечити виконання закону.

У підсумку акції заступники голови ОДА забрали звернення протестувальників, аби зареєструвати його. Перше засідання новоствореної комісії включно із жителями Городка, представниками "Кроноспану", облдержадміністрації та екологами запланували на середу, 15 січня.

Авторка: Анастасія Бачук

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди