Прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан не отримував від Ради ЄС жодного мандату на відвідування Грузії, тому його візит у Тбілісі відбувається виключно у межах двосторонніх відносин між обома державами.
Про це у коментарі Суспільному заявив речник ЄС Петер Стано, відповідаючи на запитання щодо раніше анонсованого пресслужбою угорського прем'єра візиту до Грузії після парламентських виборів у країні.
"Візит угорського прем'єр-міністра Віктора Орбана до Грузії відбувається виключно в рамках двосторонніх відносин між обома державами", — сказав Стано.
Речник ЄС зауважив, Орбан не отримував жодного мандату від Ради ЄС на візит до Тбілісі.
"Позиція Євросоюзу була чітко викладена у заяві високого представника ЄС з питань закордонних справ і політики безпеки Жозепа Борреля та Європейської комісії у неділю 27 жовтня", — додав Стано.
27 жовтня "Эхо Кавказа" з посиланням на пресслужбу угорського уряду повідомляло, що Орбан прибуде до Грузії й пробуде у країні кілька днів. Зокрема офіційна церемонія зустрічі запланована на 29 жовтня, після чого Орбана зустрінеться з прем'єр-міністром Грузії Іраклієм Кобахідзе. Разом з Орбаном до Тбілісі також прибудуть держсекретар Угорщини, міністри закордонних справ, торгівлі, економіки та фінансів.
Що відомо про вибори у Грузії
Керівна партія Грузії "Грузинська мрія" перемогла на парламентських виборах, які відбулися 26 жовтня.
Як повідомили у Центральній виборчій комісії, в результаті підрахунку 99% голосів партія отримала 53,92% (1 118 836 голосів).
Дані були підраховані на всіх 3110 дільницях (дані однієї дільниці в Марнеулі визнали недійсними через вкидання бюлетенів).
Отже, у новому складі парламенті у "Грузинська мрія" отримала 88 мандатів, а опозиція – 62.
За інформацією ЦВК, бар'єр у 5% подолали такі опозиційні сили:
- "Коаліція за зміни" — 11% (229 006 голосів, 19 мандатів);
- "Єдність — Національний рух" — 10,1% (210 895 голосів, 16 мандатів);
- "Сильна Грузія" — 8,8% (182 891 голос, 14 мандатів);
- "Гахарія за Грузію" — 7,7% (161 250 голосів, 13 мандатів).
Крім того, за попередніми даними ЦВК, на 58 виборчих дільницях, відкритих за кордоном, лідирувала "Коаліція за зміни" з 33,32% (11 406 голосів).
За цим політичним об'єднанням йшли: "Єдність – Національний рух" – 19,9%, "Грузинська мрія" — 13,3%, "Сильна Грузія" – 14,9%, "Гахарія за Грузію" — 9%.
Опозиційні партії та коаліції не визнають підсумки парламентських виборів у Грузії та планують мітинги. Вони відмовляються входити до парламенту та отримувати мандати.
Опозиційні партії та коаліції не визнають підсумки парламентських виборів у Грузії та планують мітинги. Вони відмовляються входити до парламенту та отримувати мандати.