"Немає під'їзду для техніки". На Одещині не можуть прибрати останній пам'ятник Леніну

"Немає під'їзду для техніки". На Одещині не можуть прибрати останній пам'ятник Леніну

"Немає під'їзду для техніки". На Одещині не можуть прибрати останній пам'ятник Леніну
https://od.vgorode.ua/

Останній пам'ятник Леніну в Одеській області розташований у селі Калчева. Представники ГО "Декомунізація.Україна" надсилають звернення щодо його демонтажу протягом двох років, утім місцева влада не поспішає прибирати пам'ятник, розповів Суспільному керівник організації Вадим Поздняков.

За його словами, звернення щодо усунення пам'ятника неодноразово надходили й від Українського інституту національної пам'яті. Також з цього приводу відкрили кримінальну справу, утім все це досі не дало результатів, зазначив Поздняков.

Через проблеми з демонтажем пам'ятника колишній сільський голова подав у відставку раніше, аніж закінчився термін його повноважень.

"Сільський голова, який звільнився, обіцяв його демонтувати. Наскільки мені відомо, він підігнав техніку, але деякі депутати сільської ради заблокували її та не дали здійснити демонтаж. Після цього він вирішив подати у відставку, бо відкрили кримінальну справу, і його могли притягнути до відповідальності. На цьому все і залишилося," — розповів Вадим Поздняков.

Також на сторінці "Декомунізація. Україна" оприлюднили відповідь на запит щодо демонтажу пам'ятника Леніну. Секретарка виконкому Калчівської сільської ради відповіла, що його неможливо прибрати через відсутність під'їзду для техніки.

Наразі цієї сільської ради вже не існує, зазначив Поздняков. За його словами, вона увійшла до складу іншої об'єднаної територіальної громади. "Ми будемо до них звертатися щодо цього, але я не дуже впевнений, що ми зможемо щось вирішити," — додав Поздняков.

"Немає під'їзду для техніки". На Одещині не можуть прибрати останній пам'ятник Леніну
"Немає під'їзду для техніки". На Одещині не можуть прибрати останній пам'ятник Леніну. Історична правда

Він також розповів, що цей Ленін, ймовірно, останній на Одещині. Усі інші "проблемні" пам'ятники, якими займалася громадська організація "Декомунізація.Україна", вже прибрали або переробили.

"Теоретично, десь в маленькому якомусь селі може щось залишитися. Я не виключаю цього. Бо знаходяться подібні речі і на Хмельниччині, і на Вінниччині, наприклад. Але є велика ймовірність, що це все ж останній. Останній у публічному просторі й населеному пункті," — зазначив Поздняков.

Зазначимо, станом на кінець липня 2020 року в Одеській області все ще не демонтували 19 об'єктів, які мали прибрати в межах декомунізації. Натомість фактична кількість таких пам'ятників та дошок може бути ще більшою, зазначив Поздняков.

Нагадаємо, наприкінці березня 2020 року стало відомо, що у Болградському районі Одеської області залишилось три пам'ятники Леніну. Пізніше поліцейські розпочали досудове розслідування щодо наявності пам'ятників Леніну в трьох селах Болградського району.

Читайте також

На початок