На Хмельниччині зібрали близько сотні головних уборів різних століть. СУСПІЛЬНЕ | МУЗЕЇ

На Хмельниччині зібрали близько сотні головних уборів різних століть. СУСПІЛЬНЕ | МУЗЕЇ

На Хмельниччині зібрали близько сотні головних уборів різних століть. СУСПІЛЬНЕ | МУЗЕЇ Фото: Суспільне Поділля

У Кам’янець-Подільському державному історичному музеї-заповіднику експонують 84 головних уборів, серед яких віночки монархів, священнослужителів та вождів різних країн та століть. Про це Суспільному розповіла молодша наукова співробітниця закладу Наталя Вакарчук.

За її словами, реконструкції корони, це праця кропітка. Каже, спочатку досліджують головний убір, який відтворюватимуть, добирають матеріал, далі виготовлення.

"Якщо, наприклад це було XIII століття, який матеріал входив у корону, чи діадему. І за прикладом середньовіччя відбувається биття по металу, вигинання металу в потрібну форму, клепання, вмощування каміння в саму основу. Це дуже важка і кропітка робота", - говорить Наталя Вакарчук.

Серед представлених корон і діадем є й ті, що носять священнослужителі різних країн та конфесій. Фото: Суспільне ПоділляФото: Суспільне Поділля

Серед представлених корон і діадем є й ті, що носять священнослужителі різних країн та конфесій. Фото: Суспільне Поділля

Вероніка Кучер на виставку "Корони світу" приїхала із Хмельницького. Зізнається, про те, що існує така експозиція не знала. Досі королівські корони бачила тільки на світлинах в інтернеті або у книгах.

"Найбільше мені сподобалися корейські корони та діадеми, тому, що я дуже цікавлюсь цією темою, і мені було приємно побачити це особисто, а не на картинці. Це досить цікаво", - говорить дівчина.

Кришталева копія шапки Мономаха. Фото: Суспільне ПоділляФото: Суспільне Поділля

Кришталева копія шапки Мономаха. Фото: Суспільне Поділля

Серед представлених корон і діадем є й ті, що носять священнослужителі різних країн та конфесій, додає Вероніка Кучер.

"Насправді коли ти ходиш в храм, або в костел, ти бачиш їх на голові, у священнослужителів, але ти не можеш розгледіти цих деталей, хоча інколи хочеться. Це цікаво, тому що, по-перше, це оригінали, по-друге, ти можеш роздивитися деталі", - каже дівчина.

За словами Наталії Варчук, серед експонатів є копія лаврового вінця, який полюбляв Наполеон, шапка Дракули з кометою, копії корон королеви-матері Єлизавети, Катерини II та кришталева копія шапки Мономаха, головні убори вождів племен мая та ацтеків.

Читайте також

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше