У неділю, 27 жовтня, президентка Грузії Саломе Зурабішвілі заявила, що не визнає результати парламентських виборів, які відбулися напередодні.
Про це повідомляє "Ехо Кавказа"
"Це була тотальна фальсифікація і конфіскація ваших голосів. Використовувалися всі методи, які ми бачили в різних країнах. Крім того, використовувалися сьогоднішні технології обмеження фальсифікації. Ніколи такого не було. Ми стали свідками і жертвами російської спецоперації, гібрідної війни проти нашого народу, проти нашої країни", – заявила Саломе Зурабішвілі.
Президентка назвала голосування "російськими виборами" і звинуватила керівну владу в позбавленні громадян Грузії прав, забезпечених Конституцією:
"У нас відібрали інститут виборів, тому що після цих виборів дуже складно представити, якими будуть вибори в майбутньому, якщо щось не зміниться. Вони відібрали наше конституційне право на вибір", — наголосила Зурабішвілі.
Вона підтвердила, що не визнає результатів, які представила Центральна виборча комісія:
"Я не визнаю ці вибори. Ці вибори не можуть бути визнані. Це те саме, що визнати входження сюди Росії, підпорядкування Грузії Росії. Я приїхала в країну не для цього. Наші предки не для цього жили, і ми цього не приймемо. Ніхто не може відняти у Грузії європейське майбутнє".
Зурабішвілі оголосила, що завтра ввечері, 28 жовтня, на центральній вулиці Тбілісі пройде мітинг.
Керівна партія Грузії "Грузинська мрія" перемагає на парламентських виборах, які відбулися 26 жовтня.
Як повідомили у Центральній виборчій комісії, станом на ранок 27 жовтня явка склала 58,94%, а після підрахунку голосів з 99,3% виборчих дільниць "Грузинська мрія" набрала 54,086% голосів.
Опозиційний блок "Коаліція за зміни — Гварамія, Мелія, Гірчі, Дроа") отримав 10,9% голосів, "Єдність-Національний рух" – 10,1%, "Сильна Грузія" – 8,7%, "Гахарія за Грузію" — 7,7%.
Крім того, за попередніми даними ЦВК, на 58 виборчих дільницях, відкритих за кордоном, лідирує "Коаліція за зміни" з 31,9%голосів.
За цим політичним об'єднанням йдуть: "Єдність – Національний рух" – 19,8%, "Грузинська мрія" — 15%, "Сильна Грузія" – 14,6%, "Гахарія за Грузію" — 8,7%.
Опозиційні партії та коаліції не визнають підсумки парламентських виборів у Грузії та планують мітинги. Вони відмовляються входити до парламенту та отримувати мандати.