У Івано-Франківську презентували мистецький проєкт "Теслаковчег"

У Івано-Франківську презентували мистецький проєкт "Теслаковчег"

У Івано-Франківську презентували мистецький проєкт "Теслаковчег" Роман Бончук

Сьомого грудня в Івано-Франківську презентували мистецький функціональний проєкт "Теслаковчег". Про це Суспільному Карпати розповів автор проєкту, художник Роман Бончук.

Основа задуму – концепція міфологічного ковчегу. Форма – теслакорабель зі сценою, теслазвірі зі спецефектами.

Найважливіше завдання мистецького проєкту – функціональність, – наголошує автор ідеї "Теслаковчегу" Роман Бончук: "Сам ковчег як архітектурна споруда з героями, історією складатиметься з трьох частин (як триповерховий будинок), під ним – земна куля на металевих каркасах. Все це – у вигляді сцени, тобто, заходячи в ковчег, ти ніби знаходишся в сцені і є учасником дійства. Там є сходовий марш, можна піднятися на другий поверх, який є оглядовим майданчиком, а в майбутньому може бути й відпочинковою зоною. Також буде кімната керування цим ковчегом".

Читайте також: На Івано-Франківщині збудують "Парк Кайнозою"

Перший задум автора – долучити "Теслаковчег" до фестивалю Underhill, де зараз розташовані скульптури мамонтів.

"За ними є величезна територія, де в центрі можна розмістити ковчег, з якого будуть виходити тесласкульптури: тесланосоріг, теслабик, теслачерепаха, теслаптах тощо", – говорить Роман Бончук.

Мистецька цінність проєкту – відхід від традиційних форм у творчості. Уже є неоднозначне розуміння теслаковчегу. Наприклад, авторові телефонували зацікавлені з Дубліна, і запитували: "Скільки коштує місце в теслаковчезі".

"Деякі люди сприймають теслаковчег, як реальний ковчег, а не концептуальну річ, дизайнерсько-художню форму", – розповідає художник.

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше