Нолан розкритикував Warner Bros. за рішення випускати фільми одночасно в кіно і HBO Max

Нолан розкритикував Warner Bros. за рішення випускати фільми одночасно в кіно і HBO Max

Нолан розкритикував Warner Bros. за рішення випускати фільми одночасно в кіно і HBO Max

7 грудня режисер Крістофер Нолан ("Початок", "Тенет", "Дюнкерк") у коментарі виданню The Hollywood Reporter назвав HBO Max "найгіршим стримінговим сервісом", на який тепер доведеться працювати всім партнерам WB.

Коли Warner Bros. оголосила, що всі її великі релізи 2021 року вийдуть водночас в кінотеатрах і HBO Max, майже відразу найбільша мережа кінотеатрів AMC розкритикувала її та заявила, що не дозволить розвивати сервіс своїм коштом. Тепер до неї приєдналися інші представники індустрії.

"Одні з найвідоміших режисерів і акторів засинали в ніч перед анонсом з думкою про те, що вони працюють на одну з кращих кіностудій, тільки щоб прокинутися і дізнатися, що тепер вони працюють на найгірший стрімінговий сервіс", – розповів Нолан в інтерв'ю.

За словами Нолана, у Warner Bros. не розуміють, що втрачають, і в рішенні компанії немає жодного економічного сенсу. Режисер вважає, що "навіть випадковий інвестор з Уолл-стріт побачить різницю між підривом процесів і дисфункцією".

Згідно з THR, за рішенням WB стоїть операційний директор Каролін Блеквуд. Вона глянула на "відносно слабкий" графік релізів на 2021 рік і побачила можливість уникнути принизливих зборів деяких фільмів, при цьому давши щось одержимому стримінгом начальству.

Джерела THR у WB повідомляють, що компанія сподівалась на те, що Disney піде тим же шляхом, проте вони, схоже, не збираються так чинити – замість цього Disney буде витримувати баланс, випускаючи великі блокбастери в кіно, а все інше у сервісі Disney +, який набирає популярності в усьому світі.

Тепер WB, ймовірно, доведеться піти на якісь поступки, щоб загладити ситуацію. Інакше вона ризикує зіпсувати відносини з акторами та режисерами, які формувала роками.

Що відомо

  • 3 грудня на своєму офіційному сайті студія Warner Bros. повідомила, що випустить всі фільми свого виробництва водночас у кінотеатрах і на стримінговому сервісі HBO Max. Причиною незвичної моделі дистрибуції стала напружена ситуація через пандемію Covid-19.
  • Серед фільмів, які вийдуть від Warner Bros. у 2021 році, – "Матриця 4", "Диво-жінка 1984", "Дюна".
  • Як повідомляє Variety, компанія WarnerMedia разом з AT&T запустили платформу HBO Max у США в травні 2020 року. У 2021 році сервіс планують запустити в Латинській Америці та країнах Європи. Однак поки що сервіс не доступний на території України.
  • За даними Statista, станом на середину березня світова кіноіндустрія зазнала збитків у розмірі 7 мільярдів доларів, а вже під кінець травня цифра збільшилась до 10 мільярдів. Фестивалі, вихід фільмів та серіалів, зйомки — всі ці складні та витратні процеси скасовуються та переносяться.
Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше