В Одесі планують знести колишній пам'ятник архітектури: містяни звернулися до уряду

В Одесі планують знести колишній пам'ятник архітектури: містяни звернулися до уряду

В Одесі планують знести колишній пам'ятник архітектури: містяни звернулися до уряду http://archodessa.com/

Будівлю друкарні Юхима Фесенка на вулиці Рішельєвська, 47, що в центрі Одеси, планують знести заради спорудження нового будинку. Про це стало відомо з Єдиної державної електронної системи в сфері будівництва.

За інформацією начальника управління державно-будівельного контролю Одеської міськради Олександра Авдєєва, на місці колишньої друкарні планують побудувати шестиповерховий будинок.

Будівлю в центрі Одеси позбавили статуса пам'ятника архітектури та планують знестиФото:Facebook/Александр Авдеев

Проєкт із будівництва

Замовником робіт є товариство з обмеженою відповідальністю "Одеса-Сіті", якому належать будівлі на вулицях Рішельєвська 47, 49 та Велика Арнаутська, 40. Як зазначив Авдєєв, у 2018 році депутати міськради проголосували за виділення земельної ділянки площею 0,20 гектарів в оренду під забудову. Договір підписали 3 серпня 2020 року. Згідно з прийнятим рішенням, землі віддали під житлову та громадську забудови.

Згодом управління державного архітектурно-будівельного контролю Одеської міської ради видало дозвіл ТОВ "Одеса-Сіті" на виконання будівельних робіт.

Будівлю в центрі Одеси позбавили статуса пам'ятника архітектури та планують знестиФото: archodessa.com

Утім містяни намагаються завадити знищенню будівлі. Для цього мешканці Одеси створили петицію та планують вийти на мітинг проти забудови.

За словами співорганізаторки збору підписів Інни Баззал, будівля типографії Фесенка раніше мала статус пам'ятника архітектури. Про те, що її позбавили цього статусу, дівчина дізналися зі ЗМІ. Однак коли саме це сталося – невідомо, розповіла Інна. За даними видання "Ізбірком" будівлю позбавили статусу пам'ятника архітектури в 2008 році.

У центрі Одеси планують знести колишню друкарню: містяни створили петицію та готують мітингhttp://archodessa.com/

У центрі Одеси планують знести колишню друкарню: містяни створили петицію та готують мітинг

"Наразі ми намагаємося зібрати якомога більше інформації. У нас є фахівці з архітектури, які нас консультуватимуть. Підстав як таких не було. Ми припускаємо, що це певні корупційні дії, аби відвести цю ділянку під забудову", – пояснила Інна.

Петиція на сайті Кабінету міністрів за збереження будівлі колишньої друкарні має зібрати 25 тисяч голосів. Станом на 16:40 7 грудня звернення підтримали понад 350 людей. За підрахунками організаторів, набрати необхідну кількість голосів вони не встигають.

У центрі Одеси планують знести колишню друкарню: містяни створили петицію та готують мітингСуспільне Одеса

Реклама типографії Фесенка.

Водночас 12 листопада біля будівлі на Рішельєвській, 47 містяни планують влаштувати акцію та організувати збір підписів до міністра культури Олександра Ткаченка. Інна Баззал додала, що громадські діячі писали звернення до мера Одеси Геннадія Труханова, утім відповіді поки що не отримали.

Суспільне Одеси звернулося за коментарем до компанії "Одеса-Сіті", аби дізнатися їхню позицію щодо майбутнього мітингу та обурення мешканців міста. Утім нам відповіли лише, цитуємо, "без коментарів", та кинули слухавку.

Зазначимо, будинок генерал-майора Олександра Шнеля побудували у 1841 році. Він виконаний в російсько-візантійській стилістиці. Тут була розташована друкарня Юхима Фесенка, одна з найвідоміших в місті. За інформацією Одеського краєзнавчого музею, саме в цій друкарні у 1900 році вийшов один з перших накладів історичного роману "Чорна рада" Пантелеймона Куліша.

Суспільне Одеси готове надати право учасникам події висловити свою позицію. Для цього пропонуємо зв'язатися з редакцією у будь-який зручний спосіб.

Читайте також

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше