Реставрація будинку Русова в Одесі: замовнику закидають знищення будівлі

Реставрація будинку Русова в Одесі: замовнику закидають знищення будівлі

Реставрація будинку Русова в Одесі: замовнику закидають знищення будівлі Фото: Вікіпедія

Правоохоронці підозрюють замовника та підрядника робіт з реставрації будівлі Русова в Одесі у навмисному знищенні та руйнуванні пам’ятки архітектури. Про таке повідомили в пресслужбі Одеської обласної прокуратури.

За версією слідства, власник частини приміщень разом із підрядником провели будівельні роботи, які призвели до руйнування, пошкодження та зміни приблизно 50% від загального обсягу пам’ятки архітектури.

Зокрема під час ремонтних робіт нібито пошкодили чи змінили майже 30% композиційної системи та елементів фасаду, декоративних елементів фасаду (ковані поручні балконів, ліпний декор, декоративні скульптури, колони, пілястри, дерев'яні заповнення віконних прорізів та вітрин із різьбленням). Також підозрюваним закидають зміну або пошкодження приблизно 10% конструктивної схеми, форми, силуету та декору наметів і купола.

Також правоохоронці заявили про повне зруйнування композиції та декоративних елементів внутрішнього простору приміщень загального користування. Йдеться про ліпний декор та різьблення, а також вхідні приміщення з декоративним оздобленням стін, стелі тощо.

Зазначимо, за даними з системи публічних закупівель Prozorro, замовником ремонтних та реставраційних робіт в будинку Русова було Управління капітального будівництва Одеської міськради.

Суспільне Одеси готове надати право учасникам події висловити свою позицію. Для цього пропонуємо зв'язатися з редакцією у будь-який зручний спосіб.

Що відомо

  • 27 грудня 2019 року Будинок Русова відкрили після реставраційних робіт. Загалом роботи тривали 1,5 роки, їхня вартість склала 149 мільйонів гривень.
  • Будівлю побудували у 1900 році за проєктом архітектора Леоніда Чернігова, фасад оформив художник архітектури Валеріан Шмідт. Вона має статус пам'ятки історії та архітектури регіонального значення. Непридатним до використання його визнали у 2002 році, два рази там була пожежа: у 2009 та 2016 роках.
  • У січні заступник одеського міського голови Петро Рябоконь, повідомив, що приміщення Будинку Русова здаватися приватним підприємцям в оренду не буде.
  • У липні міськрада Одеси передала будинок Русова громаді: на думку юристів, це можливо лише частково
  • У серпні на фасаді будинку Русова з’явилися тріщини. Як запевнив архітектор Микола Чепелєв, вони є косметичною проблемою та не становлять загрози обрушення частини будівлі.
Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше