"Для мене це медитація", – художниця Аліна Гончарова розписує тканини

"Для мене це медитація", – художниця Аліна Гончарова розписує тканини

"Для мене це медитація", – художниця Аліна Гончарова розписує тканини Суспільне Полтава

Більше трьох тисяч робіт у техніці батику створила полтавська художниця Аліна Гончарова. Навчилася розпису по тканині ще в студентські роки, а професійно цим займається із 2009. Використовує для творчості фарби усіх кольорів.

Для мене це медитація, це кайф, це перенесення до іншого світу. До світу краси і добра.
Художниця Аліна ГончароваСуспільне Полтава

Художниця Аліна Гончарова

Так про розпис тканини у техніці батик розповідає полтавська художниця Аліна Гончарова. Цим вона займається більше десяти років.

Холодний батик – це нанесення "резервом" контуру. Це графічне зображення. Гарячий батик – це живописні переходи, які фіксуються воском. Тобто на білу тканинку наноситься віск з парафіном. Потім та тканинка, де не нанесено віск фарбується у блакитний, рожевий, жовтий колір від світлого до темного. І знову наноситься віск. Тобто по принципу автентичної писанки.

Роботу Аліна починає із перенесення малюнку з паперу на тканину, а далі – на контури наносить спеціальний розчин.

Склад: бензин, парафін, віск та клей. Набирається в трубочку, проводимо контури градації для того, щоб наш колір не змішувався один з одним. Це довготривалий процес. Нанесення "резерву" займає 70% роботи нашої.
Аліна Гончарова розписує свій вирібСуспільне Полтава

Аліна Гончарова розписує свій виріб

Далі працює із фарбами. Використовує спеціальні для розпису тканин.

Фарба має бути прозорою та рідкою. Це як акварелька. Я не користуюся одним банковим кольором. Мені потрібна велика палітра і відтінки, щоб роботи були живописні.
Картини Аліни ГончаровоїСуспільне Полтава

Картини Аліни Гончарової

Картини Аліни ГончаровоїСуспільне Полтава

Картини Аліни Гончарової

На роботах художниці – жінки та вовки.

Жінка – це створіння, яке неможливо передбачити. Це як погода. Сьогодні вона задоволена, а минає кілька хвилин і у неї настрій змінився. Але вона сильна. І енергія жіноча має потужний настрій. І також тварин я дуже обожнюю. Вовки для мене – це щось взагалі таке... Це та тварина, яка для мене є оберегом.

У техніці батик, каже художниця, потрібно використовувати тонку тканину. Тому працює із шовком. А от кольори у її роботах – різноманітні. Їх поєднувати вчиться у дітей.

Аліна Гончарова розписує свій вирібСуспільне Полтава

Аліна Гончарова розписує свій виріб

Вони захотіли – взяли цей колір, там інший. І у них поєднання йдуть професійні. А коли людина має освіту художника, у неї є шаблон – так можна, а так не можна. А діти його просто відкидають. Вони працюють душею.

Аліна розписала більше трьох тисяч картин. Їх експонує в Україні та закордоном.

Читайте також

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше