США запровадили санкції проти юросіб з РФ та Китаю за виробництво далекобійних дронів

США запровадили санкції проти юросіб з РФ та Китаю за виробництво далекобійних дронів

Сполучені Штати Америки 17 жовтня запровадили санкції проти трьох юридичних та однієї фізичної особи з Росії та Китаю. Обмеження ввели через причетність до розробки та виробництва російських ударних дронів серії "Гарпія" дальнього радіуса дії.

Про це повідомляє Офіс контролю за іноземними активами Міністерства фінансів США (Office of Foreign Assets Control, OFAC).

Обмеження були запроваджені за причетність до розробки й виробництва російських ударних безпілотних літальних апаратів дальнього радіуса дії серії "Гарпія", які Росія застосовує у війні проти України.

"Спроєктований і розроблений фахівцями з Китайської Народної Республіки (КНР), дрон "Гарпія" виробляється на заводах у КНР у співпраці з російськими оборонними компаніями перед передачею безпілотників до Росії для використання проти України", – йдеться у повідомленні.

Відтепер під санкціями США будуть:

  • акціонерне товариство "Іжевський електромеханічний завод "Купол", дочірнє підприємство російської державної компанії з виробництва озброєнь АТ "Концерн аерокосмічної оборони "Алмаз-Антей", що координує виробництво БпЛА "Гарпія" на заводах у Китаї перед передаванням їх до Росії;
  • Xiamen Limbach Aircraft Engine Co. (Лімбах), що базується в КНР, виробляє двигун L550E для встановлення на БпЛА "Гарпія";
  • компанія Redlepus Vector Industry Shenzhen Co Ltd (Redlepus), яка також працює в КНР, співпрацює з російською оборонною компанією ТОВ ТСК "Вектор" і виступає посередником між АТ "ІЕМЗ "Купол" і постачальниками з КНР;
  • громадянин Росії Артем Михайлович Ямщиков — генеральний директор і бенефіціарний власник ТСК "Вектор", яка допомагає в закупівлях від імені АТ "ІЕМЗ "Купол" і "Алмаз-Антей" у розробці та виробництві ударних БпЛА.

OFAC підкреслив, що це перші санкції США, накладені на ті підприємства Китаю, які безпосередньо розробляють і виробляють повні системи озброєнь у партнерстві з російськими фірмами.

11 квітня цього року Штати запровадили санкції проти трьох російських, шести китайських та двох компаній Об'єднаних Арабських Еміратів. Російські підприємства потрапили під обмеження через їх участь у закупівлі компонентів для дронів Shahed.

У вересні минулого року Штати запровадили нові санкції проти транснаціональної мережі закупівель, яка підтримує виробництво дронів в Ірані. Обмеження застосували проти 5 юридичних та 2 фізичних осіб в Ірані, Китаї, Гонконгу, Туреччині й ОАЕ

На початок