Учені з Фінляндії створили білкову добавку з бактерій

Учені з Фінляндії створили білкову добавку з бактерій

Учені з Фінляндії створили білкову добавку з бактерій undefined

Фінські вчені навчились виробляти білок, використовуючи лише ґрунтові бактерії та гідроген, виділений з води, на їхнє переконання, за 10 років винахід конкуруватиме з соєю.

Як стверджують дослідники з розташованої неподалік Гельсинки компанії Solar Foods, використання сонячної та вітрової енергії дозволить виробляти їжу майже з нульовими викидами парникових газів та вирішити велику кількість пов'язаних із землеробством проблем, повідомляє BBC.

Розроблене компанією білкове борошно, що дістало назву солеїн, не має жодного смаку і може використовуватись як добавка до пирогів, морозива, макаронів, хлібу, соусів та іншої їжі, а також використовуватись як корм для вирощування риби чи рогатої худоби.

За словами директора компанії Пасі Вайнікка, ця технологія була створена ще у 1960-х роках та призначалася для космічної галузі. На його переконання, до 2025 року витрати на виробництво солеїну можуть зрівнятися з собівартістю сої, для вирощування якої вирубують тропічні ліси.

Для виготовлення солеїну використовують культуру ґрунтових бактерій, які синтезують білок, споживаючи мінерали, зокрема, калій та натрій, вуглекислий газ з повітря та отриманий завдяки електролізу водень. Електроенергію компанія використовує з відновлювальних джерел - сонячних та вітрових електростанцій.

За словами Вайнікка, ключовим аспектом, який вирішить рентабельність проекту, буде ціна на електричну енергію.

Солеїн виглядає як звичайне пшеничне борошно та містить 20-25% вуглеводів, 5-10% жирів та 50% білків.

У випадку, якщо вдасться організувати масове виробництво, технологія зможе вирішити питання руйнівного впливу сільського господарства на довкілля та дати можливість виробляти продукти харчування навіть у тих місцях світу, де виробництво звичайних продуктів неможливе через природні умови.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди