Капсула японського зонда "Хаябуса-2" зі зразками порід астероїда Рюгу успішно приземлилася у віддаленому районі Австралії. Таким чином апарат завершив свою місію довжиною у 5 мільярдів кілометрів.
Як зазначено у повідомленнях місії в Twitter, капсула увійшла в атмосферу землі та впала на полігоні Вумера, розташованого у штаті Південна Австралія. Наразі її вже підібрав вертоліт, який незабаром доставить зразки до Японії. Розкрити капсулу планують наприкінці грудня.
Космічний зонд "Хаябуса-2" запустили у 2014 році. Він прибув на астероїд Рюгу через чотири року у 2018. Там він впродовж півтора року оглядав його поверхню перш ніж здійснити дві посадки для збирання зразків. "Хаябуса-2" залишив астероїд торік.
Японський зонд вже віддалився від Землі та продовжить свою роботу в космосі. Його планували повернути на Землю цього року, утім план змінили. "Хаябуса-2" досліджуватиме ще два астероїди — 30-метровий 1998 KY26 і 700-метровий 2001 CС21. У рамках місій зонд наступні десять років фотографуватиме астероїди.
Науковці сподіваються, що зразки з астероїда допоможуть більше дізнатися про походження життя та формування Всесвіту. Вчені не виключено, що схожі астероїди впливали на Землю і могли приносити на її поверхню воду або органічні матеріали.
Що відомо
- Китайська роботизована місія "Chang'e-5" успішно приземлилася на Місяць. Її мета – зібрати зразки гірських порід і пилу і доставити їх на Землю.