Китайська роботизована місія "Chang'e-5" успішно приземлилася на Місяць. Її мета – зібрати зразки гірських порід і пилу і доставити їх на Землю, пише BBC.
За планами місії, протягом двох днів апарат вивчатиме околиці та збиратиме матеріали з поверхні. Для цього у нього є ряд інструментів, в тому числі камера, спектрометр, радар, совок і дриль.
Зонд має зібрати близько 2 кг "ґрунту" або реголіту для відправки на орбітальний апарат, який потім зможе доставити зразки на Землю.
На знімку, який оприлюднили після посадки зонду, видно одну з ніг зонда, відкидаються тінь на поверхню Місяця.
На відміну від запуску місії тиждень тому, посадка не транслювалася в прямому ефірі китайськими телеканалами. Тільки після підтвердження приземлення телеканали зупинили свої програми, щоб передати новини.
Космічні кораблі місії "Chang'e-5" були запущені 24 листопада з космодрому Веньчан, що на півдні Китаю. Зонд важить приблизно 8,2 тонни та складається з чотирьох модулів, призначених для посадки на Місяць, буріння поверхні на глибину до двох метрів і вилучення ґрунту.
Посадка апарату з зібраними матеріалами на Землю планується 16-17 грудня в автономному районі Внутрішня Монголія. Саме сюди повертаються китайські астронавти.
Що відомо
- 29 листопада китайський автоматичний зонд Chang'e 5 для місії зі збору проб ґрунту на Місяці успішно вийшов на орбіту супутника Землі.
- У разі успіху Китай стане третьою країною у світі після Росії та США, яка змогла доставити місячний реголіт на Землю і першою реалізувати такий проєкт з 1976 року.