Штраф за ялинку: у Хмельницькому без дозволу зрізали велику блакитну ялинку

Штраф за ялинку: у Хмельницькому без дозволу зрізали велику блакитну ялинку

Штраф за ялинку: у Хмельницькому без дозволу зрізали велику блакитну ялинку
Фото: Олени Голубничої.

Блакитну ялинку заввишки понад 8 метрів спиляли при проведенні будівельних робіт біля одного із хмельницьких торгових центрів, що на проспекті Миру. На підприємця, які зрізав дерево, не маючи на це жодних дозвільних документів, склали адміністративний протокол. Йому загрожує штраф від 850 до 1800 гривень за порушення правил благоустрою.

Про це Суспільному розповів заступник директора Хмельницького міського комунального підприємства «Муніципальна дружина» Ігор Воншуков.

Одну із трьох блакитних ялинок, які висадили щонайменше сорок років тому біля колишньої взуттєвої фабрики, спиляли ще у понеділок, 30 листопада. Уже зрізане дерево, яке розкряжовували чоловіки, зняла на відео хмельничанка Олена Голубнича, що проходила повз по вулиці. Згодом вона зробила відповідний пост у соцмережах.

«Я верталася з роботи, проходила повз і прямо біля входу в «Ріко» побачила на той момент уже звалену ялинку. Її вже розрізали на стовбури, гілки лежали на землі. Я одразу зупинилась, подивилась, – це була блакитна ялина. На території працювали будівельники. Запитала їх, навіщо вони зрізали ялинку. Вони мені сказали, що вона заважала їм при зведенні фундаменту», - прокоментувала Суспільному Олена Голубнича.

Офіційного дозволу на зрізання дерев біля колишньої взуттєвої фабрики від управління житлово-комунального господарства не було, каже головний спеціаліст відділу благоустрою міста Василь Кабальський.

«26 листопада до міського управління ЖКГ надійшло звернення від компанії «Взутекс» щодо проведення обстеження ялинки. Ми проводимо такі обстеження дерев, але комісійно. Задля цього скликається комісія з різних спеціалістів, у тому числі й екологів, яка виїздить на місце і дивиться, чи є необхідність зрізати дерево, чи не має. Але, не дочекавшись висновку комісії, дане підприємство провело видалення дерева без будь-яких дозвільних документів», - каже головний спеціаліст відділу благоустрою міста управління ЖКГ Хмельницької міської ради Василь Кабальський.

Інспектори муніципальної дружини, які патрулювали того дня у мікрорайоні Виставка, зафіксували порушення – зрізання дерева без дозвільних документів, розповідає заступник директора комунального підприємства «Муніципальна дружина» Ігор Воншуков.

«Наші інспектори підійшли до місця події та запитали в людей, що кряжували ялинку, про дозвільні документи на зрізання дерева. Дозвільних документів у цих людей не було. Тому інспекторами був складений адміністративний протокол про порушення правил благоустрою у місті. Він направлений на розгляд адміністративної комісії, яка винесе рішення з цього приводу. Сподіваюся, винних буде покарано за статтею 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення - сплатою штрафу від 850 до 1800 гривень. Також вони мають відшкодувати вартість дерева», - каже Ігор Воншуков.

Відреагували на інформацію щодо незаконного зрізання блакитної ялинки у Хмельницькому і в Державній екологічній інспекції у Хмельницькій області. За інформацією пресслужби екоінспекції області, їхні державні інспектори також притягнули до відповідальності підприємця, який зніс зелені насадження без відповідного дозволу, .

"На правопорушника накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу та нарахована шкода, заподіяна внаслідок знищення зелених насаджень у розмірі 4 тисяч гривень. В разі не сплати в добровільному порядку нанесеної шкоди, Інспекція буде змушена звернутись до суду про примусове стягнення з підприємця нанесених збитків", - кажуть у Державній екологічній інспекції Хмельницької області.

За словами доцентки кафедри екології та біологічної освіти Хмельницького національного університету Людмили Казімірової, останнім часом у місті зрізається досить багато дерев, які могли б ще рости і приносити користь людям, очищуючи повітря та поглинаючи шум.

«Для того, щоб компенсувати одне зрізане дерево, маємо посадити щонайменше десять молодих дерев. Тому не факт, що найближчими роками буде компенсовано втрату. І я не кажу уже про якісні втрати, тому що таку крону, яку має сорокарічне дерево, може компенсувати близько ста молодих дерев, але й навіть кількісні втрати у нас останніми роками не компенсовуються. Ми зрізаємо більше в місті дерев, аніж висаджуємо. Хоча згідно закону, дерево в місті дозволяється вирізати тільки за умови його аварійного стану, коли воно несе небезпеку громадянам», - додає Людмила Казімірова.

Читайте також

На початок