Перейти до основного змісту
Комітет Європарламенту з торгівлі підтримав надання Україні 35 млрд євро коштом заморожених активів РФ

Комітет Європарламенту з торгівлі підтримав надання Україні 35 млрд євро коштом заморожених активів РФ

Прапор Євросоюзу
Прапор Євросоюзу. Getty Images

Члени Європарламенту з Комітету з торгівлі підтримали надання Україні позики в розмірі до 35 мільярдів євро, що є частиною зобов'язань блоку у виконанні відповідного рішення "Групи семи" (G7) щодо російських заморожених активів.

Про це йдеться у пресрелізі, який опубліковано на сайті Європарламенту.

Зазначається, що з профільного комітету "за" проголосував 31 депутат, 4 — "проти", жоден не утримався.

"Це внесок ЄС в рамках ініціативи G7 щодо підтримки України до 50 мільярдів доларів США (приблизно 45 мільярдів євро) для задоволення нагальних потреб України у фінансуванні перед обличчям жорстокої агресивної війни Росії", — йдеться у повідомленні.

Також вказується, що погашення цього кредиту відбуватиметься коштом надходжень від прибутків від знерухомлених активів Центрального банку Росії та за допомогою Механізму кредитної співпраці з Україною, нещодавно створеного за пропозицією Єврокомісії.

"Майбутні доходи від заморожених російських активів, а також можливі внески від держав-членів ЄС та інших країн будуть доступні Україні через механізм, щоб допомогти країні погасити виняткову позику, а також позики від інших партнерів G7, яких Комісія вважає прийнятними. Ці кошти будуть використані лише для обслуговування та погашення відповідних кредитів", — йдеться у повідомленні.

Очікується, що Європарламент проголосує за цю пропозицію під час сесії 21-24 жовтня.

9 жовтня Рада ЄС схвалила пакет фінансової позики Україні на суму до 35 мільярдів євро, що є частиною зобов'язань блоку у виконанні відповідного рішення "Групи семи" (G7) щодо заморожених активів РФ.

Кредит Україні у 50 млрд доларів від G7 та ЄС

З початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну закордоном виявили заморожені активи Банку Росії на майже 280 млрд євро — понад дві третини з них в Євросоюзі.

Бельгійська компанія Euroclear тримає близько 191 млрд євро, що належать російському Центробанку, яка у 2023 році заробила на них близько €4,4 млрд, пише Financial Times із посиланням на фінансовий звіт Euroclear.

Представниця Мінфіну США заявила, що Україна не зможе одразу отримати всю суму у разі конфіскації заморожених російських активів. Проте союзники Києва заявили, що знайдуть спосіб їх використання.

У липні 2024 року лідери країн G7 та ЄС домовилися використати відсотки від заморожених російських активів для виділення Україні 50 мільярдів доларів. Проте США вимагають від ЄС чітких гарантій, що кредит для України можна буде повністю "погасити" активами в ЄС, оскільки спливає термін санкцій Євросоюзу проти Росії.

Згодом у Вашингтоні заявили, що не розблокують російські активи, допоки Москва не виплатить Києву репарації в повному обсязі.

Наприкінці липня 2024-го єврокомісар з економіки Паоло Джентілоні заявляв, що G7, ймовірно, завершить рамкову угоду про надання Україні кредиту в розмірі 50 мільярдів євро у жовтня цього року.

Топ дня

Вибір редакції

На початок