Рада відхилила всі постанови, що блокували підписання закону про підвищення податків

Рада відхилила всі постанови, що блокували підписання закону про підвищення податків

Важливо
Рада відхилила всі постанови, що блокували підписання закону про підвищення податків
Верховна рада. УНІАН

Верховна рада відхилила всі тринадцять блокуючих постанов по податковому закону, який передбачає підвищення податків.

Про це у понеділок, 14 жовтня, повідомив народний депутат від “Голосу” Ярослав Железняк.

Він пояснив, що далі закон 11416д має підписати голова Верховної ради Руслан Стефанчук, а потім і президент Володимир Зеленський.

Железняк прогнозує, що це станеться “в найближчі дні”.

“Закон вступає в силу з наступного дня після опублікування, тому це як мінімум завтра- післязавтра”, — написав Железняк.

Верховна рада у четвер, 10 жовтня, ухвалила у другому читанні закон про збільшення податків 11416д. За проголосували 247 народних депутатів. Ухвалений документ, зокрема, не передбачає збільшення військового збору для військовослужбовців.

За словами голови парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики, Данила Гетманцева, збільшення податків принесе в бюджет України додаткових 30 мільярдів гривень. А протягом наступного, 2025 року, близько 135 мільярдів.

Згідно з пояснювальною запискою до проєкту закону “Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану”, поданий до парламенту документ передбачав, зокрема:

  • підвищення ставки військового збору з 1,5% до 5%;
  • встановлення обов’язку сплати військового збору у розмірі 1% від доходу платниками єдиного податку третьої групи;
  • встановлення військового збору для фізичних осіб-підприємців - платників єдиного податку першої, другої та четвертої групи на рівні 10% розміру мінімальної заробітної плати (що є еквівалентним 5% від двох розмірів мінімальної заробітної плати).
  • уточнення строку застосування запропонованих законопроєктом особливостей оподаткування військовим збором – до 31 грудня року, у якому буде припинено або скасовано воєнний стан;
  • встановлення базової ставки податку на прибуток підприємств для цілей оподаткування прибутку небанківських фінансових установ (крім страховиків) на рівні 25%;

Що відомо про закон про підвищення податків

18 липня Кабмін зареєстрував законопроєкт "Про внесення змін до Податкового кодексу". Серед іншого пропонувалось збільшити ставку військового збору до 5% та зобов'язати ФОПи третьої групи платити 1% збору.

У травні Forbes із посиланням на джерела в Кабміні та Верховній раді, що Міністерство фінансів працює над проєктом закону про підвищення податків. А військовий збір в уряді планують підвищити з 1,5% до 5%.

Голова фінансового комітету Верховної ради Данило Гетманцев у березні казав, що Кабмін готує законопроєкт, за допомогою якого хочуть збільшити надходження до бюджету. Один із таких способів — збільшити військовий збір для приватних підприємців (ФОП).

3 вересня, Верховна рада не змогла ухвалити в першому читанні законопроєкт про підвищення податків №11416-д. "За" проголосували 224 народні обранці.

17 вересня Рада у першому читанні підтримала законопроєкт № 11416-д про збільшення податків. Рішення ухвалили з другої спроби.

4 жовтня профільний комітет парламенту з питань фінансів, податкової та митної політики підтримав до другого читання законопроєкт про збільшення податків 11416д.

На початок