З 5 грудня у Миколаєві запрацювали групи підтримки для ветеранів АТО/ООС, дружин військових, внутрішньо-переміщених осіб та підлітків під гаслом "Рівний-рівному".
Категорії проєкту поділені на ветеранів АТО/ООС, дружин військовослужбовців, внутрішньо-переміщених осіб та підлітків (дітей). У кожної категорії є свій координатор і
психолог.
Авторка — Тетяна Макушева, оператор — Сергій Куропятник.
Модераторкою групи для ветеранів АТО стала Катерина Мельник. Жінка — офіцер збройних сил України вже 13 років. Перш ніж проводити зустрічі, пройшла курс для роботи з військовослужбовцями.
Військовий психолог та ветеран Андрій Козінчук говорить: такі групи підтримки давно діють в інших містах. В Миколаєві намагалися запустити вже два роки. 5 — 6 грудня допомагає координаторам провести спілкування як військовий психолог, а в майбутньому хоче приїжджати і брати участь безпосередньо як ветеран.
Групи працюють за певних правил.
"Конфіденційність, тобто ми не записуємо на телефони, не критикувати, не давати поради. Не говорити про політику — це деструктив. Навіть якщо всі будуть прихильниками одної партії, не можна возвеличувати себе", — розказав Андрій Козінчук.
За організацію зустрічей відповідає громадська організація "Асоціація учасників та інвалідів АТО". Голова асоціації Ілля Шполянський говорить: сенс в тому, що збираються люди конкретної категорії, які мають спільний досвід.
"Це не психологічна робота, це просто клуб, тусовка в якому за певними правилами за певною методологією люди діляться своїми думками і набираються ресурсів і можливостей", — сказав Ілля Шполянський.
П'ятого грудня у групи підтримки прийшли ветерани АТО/ООС та внутрішньо-переміщені особи. Шостого грудня збирають дружин військових та підлітків.
Зустрічі планують проводити кожні вихідні.
Читайте також
- У Миколаєві стартують заняття для ВПО, ветеранів АТО/ООС та членів їхніх родин
- У Миколаєві поновили заняття з арттерапії
- На Житомирщині в рамках пілотного проєкту запрацювала група підтримки для ветеранів АТО та ООС