Учні дніпровської школи допомагають бійцям та дітям із “сірої зони”. СУСПІЛЬНЕ | ВІДЕОНОВИНИ

Учні дніпровської школи допомагають бійцям та дітям із “сірої зони”. СУСПІЛЬНЕ | ВІДЕОНОВИНИ

Учні дніпровської школи допомагають бійцям та дітям із “сірої зони”. СУСПІЛЬНЕ | ВІДЕОНОВИНИ
Суспільне

5 грудня в Україні відзначають День волонтера. Учні дніпровської школи №46 стають волонтерами з першого класу. Як розповіли Суспільному в закладі, їхня шкільна громада вже сьомий рік допомагає українським захисникам та дітям із “сірої зони”.

“Ми почали це робити з 2014 року. Тоді на 1 вересня замість квітів вчителям ми поставили при вході скриньку, у яку батьки, діти кидали гроші, які потім ми передали на потреби у зону АТО”, - каже представниця шкільного парламенту Леся.

Всього, що встигла зробити шкільна громада, не перерахувати. Це і купівля необхідних речей та ліків на передову, плетіння маскувальної сітки, допомога на лікування поранених бійців та ремонт у шпиталі. Також збір речей та іграшок для дітей, які постраждали від війни. Кошти школярі збирають на благодійних акціях та щорічному традиційному ярмарку.

“Ми постійно працюємо з різними благодійними організаціями. Взагалі, наша школа, мені здається, головна її робота, окрім навчання, це благодійність”, - говорить представниця шкільного парламенту Марія.

Шестикласник Артур странно малює, поки його однакласники складають смаколики для українських воїнів, які зараз лікуються у військовому шпиталі Дніпра.

“Це я намалював лист для наших воїнів з побажаннями, щоб їм було приємно. Він потрапить будь-якому воїну, який у шпиталі, щоб він прочитав і йому було дійсно приємно”, - показує листа хлопець.

Свої дарунки захисникам готують і третьокласники. Малеча складає фрукти, солодощі та пов'язує жовто-блакитні стрічки на малюнок з дитиною та солдатом.

Маленьких волонтерів 46 школи у військовому шпиталі Дніпра знають дуже добре і завжди радо зустрічають. До карантину діти мали можливість особисто спілкуватися із захисниками, розповідати їм вірші, співати пісень.

“Це посмішка, радість, невеличке щастя для кожного. Тож ми завжди раді. Але умови склалися зараз в державі такі, що у зв'язку з коронавірусною інфекцією ми не можемо допустити на територію дітей, і це для нас прикро”, - зазначає прессекретар військового шпиталю Аркадій Радківський.

Нині смаколики та малюнки школярі передають через співробітників, а привітання та вірші - записують на камеру.

Повне відео

На початок