На одного пацієнта з коронавірусом виділяють по 45 тисяч гривень — НСЗУ

На одного пацієнта з коронавірусом виділяють по 45 тисяч гривень — НСЗУ

На одного пацієнта з коронавірусом виділяють по 45 тисяч гривень — НСЗУ
Jurnal METRO

На одного пацієнта з коронавірусом в інфекційному відділенні Національна служба здоров'я виділяє 45 тисяч гривень.

Про це під час пресконференції в Одесі заявив тимчасовий виконувач обов'язків голови НСЗУ Андрій Віленський, передає Радіо Свобода.

"Це середньозважений показник. Якщо пацієнт перебуває у відділенні два дні ми виділяємо 45 тисяч, і якщо перебуває 20 діб – також. Цих грошей абсолютно вистачає. Лікарні по Україні в середньому витрачають на одного пацієнта 35 тисяч гривень, тобто 10 тисяч ще залишається невикористаними", - розповів він.

Так, на медикаменти інфекційне відділення виділяє щодоби по 5 тисяч гривень, звичайне - по 900 гривень. Як зазначив Віленський, ліки надаються за клінічним протоколом міністерства охорони здоров’я, який регулярно модифікується.

Якщо пацієнт перебуває у звичайному відділенні, на нього виділяють до 12 тисяч.

За словами Віленського, коштами розпоряджається головний лікар закладу. Він також зазначив, що грошей має вистачати на пацієнта у будь-якому стані. Також, окрім "ковідної" підтримки, пацієнти мають отримувати "основні пакети" лікування.

"Туди входить і хірургічна допомога, і терапевтична допомога. Сьогодні таких пацієнтів майже немає, отже лікарня може акумулювати кошти для надання безкоштовної медичної допомоги", - заявив він.

Натомість, як розповіли журналістам волонтери та пацієнти, за ліки доводиться платити власним коштом. Зокрема, йдеться про препарати для лікування ускладнень після коронавірусу, однак це можуть бути і препарати з основного протоколу. НСЗУ пропонує дзвонити на гарячу лінію, якщо пацієнтів змушують самостійно купувати ліки, які є в наявності.

Що відомо

  • Станом на ранок 3 грудня в Україні підтверджено 14 496 нових випадків COVID-19, летальних випадків за добу — 243, одужали 15 372 людини, шпиталізовано — 1739 осіб.
  • Більшість українців підтримують карантинні заходи, які були запроваджені урядом навесні. Водночас низку обмежень українці сприймають як необґрунтовані.
  • За даними "Рейтингу", 55% українців готові зробити безкоштовне щеплення від COVID-19, а 35% — вакцинувалися б і за гроші. Водночас 40% відмовилися б від вакцини, навіть якби за неї не потрібно було платити.
На початок