Як миколаївські підприємці ставляться до відтермінування встановлення касових апаратів

Як миколаївські підприємці ставляться до відтермінування встановлення касових апаратів

Як миколаївські підприємці ставляться до відтермінування встановлення касових апаратів Суспільне Миколаїв

Уряд проголосував за відтермінування встановлення касових апаратів для фізичних осіб підприємців.

Марина Шувалова оформлена як фізична особа – підприємець другої групи. В орендованому приміщенні на ринку "Колос" вже 20 років продає дитячий одяг. Говорить, що відтермінування встановлення касових апаратів проблеми не вирішує.

"Він не скасовує закон 367 – це ринковий нагляд, де знову лишається первинна документація та сертифікати. Він не скасовує перевірки, а знімає мораторій. Кожен товар, щоб внести в касовий апарат, нам потрібно мати якісь первинні документи, але в нас їх немає. Касовий апарат дорогий. Плюс треба буде докупити машину, яка буде друкувати штрихкоди, які повинні бути на кожному товарі і сканером через касовий апарат повинен проходити", – розповіла Марина Шувалова.

Як миколаївські підприємці ставляться до відтермінування встановлення касових апаратівСуспільне Миколаїв

За словами підприємиці, щодня необхідно відправляти на сервер податкової інспекції Х та Z звіти. Це бухгалтерський облік, а такої освіти немає – це знову витрати, треба наймати бухгалтера, який не буде працювати за дві – три тисячі. Бухгалтер захоче 10 – 12 тисяч.

Марина Шувалова каже, що є інші законопроєкти, які влаштовують підприємців, але їх не розглядають.

Як миколаївські підприємці ставляться до відтермінування встановлення касових апаратівСуспільне Миколаїв

"У комітетах були інші законопроєкти, які нас влаштовують – це 38-1, 3851-2, 3993. Це про нашу книгу доходів, яку нам скасували. Кожен підприємець платить єдиний податок, вносить єдиний соціальний внесок щомісяця, і ми хочемо, щоб так, як ми ці 20 років працювали в цій країні, її розвивали", – розповіла Марина Шувалова.

Народний депутат від фракції "Голос" Ярослав Железняк пояснив у чому полягає законопроєкт №4439:

"Перше, ми голосуємо за перенесення фіскалізації до 1 січня 2022 року. Друге, ми відміняємо кешбек, цим законом. Третє, ми робимо, те що мали зробити давно і декілька років до цього, ми прив’язуємо всі ліміти до мінімальної заробітної плати, в тому числі ліміти фіскалізації. Тепер не від нас буде залежати ці ліміти, а від того, як ми будемо працювати. Якщо буде економіка зростати, ліміти будуть зростати", – каже народний депутат від фракції "Голос" Ярослав Железняк.

Народний депутат від фракції "Слуга народу" Данило Гетьманцев за рішення не голосував, але вважає його компромісом. Говорить, що багато великих підприємств створюють ФОПи, аби уникнути сплати податків.

"Вони ухиляються від оподаткування мімікруючи під малий бізнес, це бізнес середній або великий, а вони уникають від оподаткування не сплачуючи податки", – каже Данило Гетьманцев.

Читайте також: "Рада відтермінувала запровадження касових апаратів для ФОПів"

Депутати, які проголосували за відтермінування законопроєкту, говорять наступне:

"Це рішення не є ідеальним, але є компромісним. СКЛ для великого бізнесу, який маскується під малий, робить існування складнішим", – говорить голова фракції "Слуга народу" Давид Арахамія.

"Я розумію, що цей текст може не подобатися, мені він теж не подобається, але це компроміс", – каже народний депутат від фракції "Голос" Ярослав Железняк.

Що відомо

  • Першого грудня податковий комітет у терміновому порядку зібрався на засідання і напрацював новий документ, на основі президентського законопроєкту, що відтермінування введення РРО на один рік. Того ж дня відбулося голосування в парламенті. "За" проголосувало 319 депутатів, закон прийняли в цілому. Документ передбачає відтермінування обов'язкових касових апаратів на рік. Це не стосується трьох категорій підприємців: продавців медичних засобів, електроніки та ювелірних виробів. Вони з першого січня мають встановити касові апарати та видавати покупцям фіскальні чеки. Закон скасовує кешбек, тобто компенсацію покупцям за порушення під час розрахункових операцій і деякі штрафи, зокрема за невідповідність готівки в касі. А усі ліміти тепер залежатимуть від мінімальної зарплати.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди