Дніпряни заробляють і економлять на домашніх сонячних електростанціях

Дніпряни заробляють і економлять на домашніх сонячних електростанціях

Дніпряни заробляють і економлять на домашніх сонячних електростанціях
Суспільне

Торік мешканець селища Горького Сергій Торецький власноруч встановив сонячну електростанцію на даху свого приватного будинку. Чоловік розповів Суспільному Дніпро, станція генерує понад 25 тисяч кВт на рік, більшість альтернативної енергії повертає у електромережі.

До цього дніпрянин опалював будинок газом. Вирішив перейти на альтернативну енергію, аби зменшити суми у платіжках за світло. Розповідає, його електростанція потужністю 30 кВт.

Сергій Торецький встановив домашню електростанцію, аби зменшити суми в платіжках за світло
Сергій Торецький встановив домашню електростанцію, аби зменшити суми в платіжках за світло. Суспільне

“Усе залежить від погодних умов, як світить сонце. Оскільки станція на 30 кВт, то у середньому виробляє 25 тисяч кВт на рік. На власні потреби йде близько 10 відсотків від цієї потужності”, - розповідає власник домашньої електростанції.

При гарній погоді за 9 годин генерується близько 4 кВт. Цього вистачає, аби працювало усе, окрім електроопалення.

Сергій говорить, що домашня сонячна електростанція – задоволення не з дешевих, та й термін окупності близько 5 років. Але завдяки їй можна і зекономити, і заробити. Надлишок енергії продає у мережу за «зеленим» тарифом.

“Абоненти, які встановили сонячні електростанції до кінця 2019 року продають електроенергію у мережу за тарифом 18,3 євроцентів. Після 1 січня 2020 тариф впав на 10 відсотків, вийшло 16 євроцентів за 1 кВт”, - говорить Сергій.

Загалом за попередній 2019 рік власники домашніх сонячних електростанцій на Дніпропетровщині заробили близько пів мільярда гривень.

“За минулий рік ми більше 460 мільйонів гривень віддали компенсації . Лідерами є Новомосковський, Нікопольський та Криворізький райони", - каже директор компанії «Дніпровські енергетичні послуги» Юрій Федько.

За його словами, сонячні електростанції області згенерували 116 мільйонів кВт за рік, 90 відсотків енергії повернули у мережі для інших споживачів.

Загалом по області 3909 домашніх електростанцій.

Читайте також

На Миколаївщині встановлені 800 домашніх сонячних панелей

На початок