Нова Рівнерада знову зібралась. Секретарем обрали опонента нового мера

Нова Рівнерада знову зібралась. Секретарем обрали опонента нового мера

Оновлено
Нова Рівнерада знову зібралась. Секретарем обрали опонента нового мера
Суспільне Рівне

Рівнерада нового скликання зібралась на засідання, де вирішуватимуть кадрові питання. У четвер, 3 грудня, обранці провели урочисте відкриття у залі Міського будинку культури, отримали посвідчення, подякували попередньому складу та пішли на перерву. А вже о 15-й годині зібрались у залі на Поштовій – це традиційне місце проведення сесій.

16:33

Голів постійних комісій Рівнерада вирішила обговорювати і обирати на наступному тижні. Наступне пленарне засідання заплановане на вівторок, 8 грудня, на 10-ту годину.

16:24

Віктора Шакирзяна оголосили секретарем Рівнеради. За нього відділи голоси усі 26 осіб, які взяли участь у голосуванні.

"Це честь і велика відповідальність. Впевнений, що разом зможемо показати, якою може бути злагодженою і ефективною робота депутатського корпусу. Маємо потиснути один одному руки і залишити всі розбіжності в минулому", – це уривки зі звернення Віктора Шакирзяна до зали, його він читав з листка.

16:15

Із 43-х осіб участь у голосуванні взяло 26. Наразі голоси рахують.

Дубль два: нова Рівнерада знову зібралась, вирішують кадрові питання
Суспільне Рівне

16:05

У фракціях "Голос" та "Батьківщина" також відмовились від участі в голосуванні.

15:50

Мер Олександр Третяк вніс на посаду секретаря Рівнеради кандидатуру свого опонента у другому турі виборів – Віктора Шакирзяна. Міський голова мотивував це тим, що опонент посів друге місце за кількістю голосів рівнян.

Голосування має відбутись таємно.

15:30

Фракція "Слуга народу" відмовилась брати участь у голосуванні – про це заявив її голова Віталій Коваль.

"Ми не почули відповіді, чому непрозоро відбувся процес перенесення виборів секретаря", – сказав Коваль.

15:23

Депутатка Рівнеради від "Слуги народу" Любов Романюк після перерви попросила у мера відповісти, чому запланована на 8-ме грудня відбувається сьогодні.

"Виходить якась незрозуміла ситуація, що одна відповідь протистоїть іншій. Відбувається голосування всупереч тому, що воно не має відбуватись", – каже Романюк і цікавиться, чому голів фракцій не повідомили учора.

"Нам критично важливо сьогодні розпочати нашу роботу і щоб у вівторок на продовження пленарного засідання вийти вже з робочим форматом, нам потрібно сьогодні проголосувати за порядок денний, де є питання обрання секретаря і ми могли продовжити роботу ради", – відповів мер Олександр Третяк.

"Ми отримали мандати 25 жовтня, нам уже час працювати. Ми зібрались для урочистих подій чи для роботи?", – додала депутатка від "ЄС" Людмила Туровська.

"Питання про те, чи працюємо ми прозоро, чи так, як вийшло сьогодні", – додала депутатка Любов Романюк.

"Ми максимально зосереджені на прозору роботу, тому закликаємо зараз попрацювати максимально ефективно, щоб не відволікати увагу медійної спільноти, яка є з нами і є ознакою прозорої роботи", – відповів мер.

15:10

Під час пандемії на попередні засідання журналістів не пускали, посилаючись на карантинні обмеження. Цього разу представникам ЗМІ таки дозволили бути присутніми у залі засідань із дотриманням дистанції.

Дубль два: нова Рівнерада знову зібралась, вирішують кадрові питання
Олександр Третяк у кріслі міського голови. Суспільне Рівне

Заплановане на 15-ту годину засідання почалось із кількахвилинним запізненням. Із 42-х депутатів на початку зареєструвались 41.

На цьому засіданні планують обрати секретаря Рівнеради та голів постійних комісій.

Онлайн-трансляція зі сторінки міської ради.

На початку засідання мер озвучив створені фракції у міськраді та їх керівників:

  • "Рівне разом" – Віктор Шакирзян
  • "Європейська солідарність" – Павло Алексєвич
  • "Батьківщина" – Галина Кульчинська
  • "За майбутнє" – Володимир Хомко
  • "Слуга народу" – Віталій Коваль
  • "Свобода" – Олег Осуховський
  • "Голос" – Роман Денисюк

Після цього депутат від "Голосу" Микола Бляшин попросив про перерву, аби ознайомитись із проєктами рішень. Спершу рада проголосувала за порядок денний, а потому оголосили п'ятихвилинну перерву.

На початок