Верховна рада ухвалила закон “Про внутрішній водний транспорт”, який передбачає реформування та розширення річкових перевезень в Україні.
Відповідний законопроєкт №1182-1-д на засіданні Ради 3 грудня підтримали 276 депутатів.
Згідно з пояснювальною запискою, прийняття законопроєкту обумовлене необхідністю консолідації норм у низці законодавчих документах з питань, пов’язаних із внутрішнім водним транспортом. Також його метою є встановлення економічних і організаційних основ діяльності внутрішнього водного транспорту.
"Проєктом передбачається низка стимулюючих новацій, які дозволять переорієнтувати вантажопотоки з автомобільних доріг та залізниці на внутрішній водний транспорт, що, в свою чергу, є запорукою збереження дорожнього покриття та покращення екологічної ситуації, нарощування потужностей вітчизняного суднобудування, зростання конкурентоспроможності внутрішнього водного транспорту та його економічної привабливості для залучення іноземних інвестицій", – йдеться у тексті записки.
Автори проєкту закону переконані, що його ухвалення сприятиме створенню здорової конкуренції на ринку перевезень, покращенню інвестиційного клімату в секторі внутрішніх водних шляхів, стимулюванню розвитку суднобудівної та судноремонтної галузей.
Як повідомив на своєму Telegram-каналі міністр інфраструктури Владислав Криклій, новий закон також допоможе створити ефективну річкову логістику, збільшити вантажопотік на річках, стимулювати суднобудування та відновлення українських підприємств, а також створити нові робочі місця.
Також закон визначає джерела фінансування витрат на утримання, ремонт та реконструкцію судноплавних гідротехнічних споруд коштом власників гідроелектростанцій; передбачає звільнення суден від плати за шлюзування та спеціальне водокористування; визначає умови звільнення від сплати в морських портах деяких зборів для суден з невеликою осадкою та передбачає звільнення від сплати за підіймання ферм мостів.
Що відомо
- Раніше міністр інфраструктури Владислав Криклій допустив, що робота транспорту може бути обмежена на тлі поширення коронавірусу.
- Криклій повідомив, що українські перевізники отримають п'ять тисяч додаткових дозволів на міжнародні автоперевезення.
- У жовтні Міністерство інфраструктури презентувало шість ділянок доріг для потенційних пілотних проєктів державно-приватного партнерства.