За 11 місяців цього року через несправне пічне опалення сталося 165 пожеж, у яких загинуло вісім жителів області та було травмовано двоє людей.
Про це Суспільному розповів провідний фахівець Хмельницького міськрайонного відділу Державної служби з надзвичайних ситуацій області Андрій Білик.
За його словами, з настанням холодів на Хмельниччині збільшується кількість пожеж через користування пічним опаленням. Тому надзвичайники перевіряють будинки приватного сектору області на дотримання пожежної безпеки при експлуатації пічного опалення.
Щоб обігріти дві кімнати, у грубці палить 3-4 години на добу, каже жителька села Нижні Вовківці Хмельницького району Оксана Яковлєва. Додає, правила пожежної безпеки знає.
"Я дітям не дозволяю, щоб вони самі розпалювали. Хоча в мене діти дорослі. Хлопчику вже 16, дівчинці 15. Ще є менші діти, але нікого з них я не допускаю до грубки", - каже жінка.

За 11 місяців 2020 року сталося 165 пожеж, пов'язаних з недотриманням правил пожежної безпеки при експлуатуванні пічного опалення. Фото: Суспільне.
Продавчиня Ніна магазин в селі Розсоша опалює буржуйкою. Це тимчасово, каже жінка.
"Трубу кожен день виносимо на двір, вистукуємо та чистимо від попелу", - говорить Ніна.
За словами Андрія Білика, в області з настанням похолодання Державна служба з надзвичайних ситуацій проводить профілактичні рейди по населеним пунктам для запобігання пожеж у побуті.
"Під час цих профілактичних рейдів розказуємо про правила пожежної безпеки, як користуватися пічним опаленням, яких потрібно дотримуватися норм", - каже Андрій Білик.
За його словами, минулого року в області від несправного пічного опалення сталося 184 пожежі, на яких загинуло 9 людей та було 7 травмовано. За 11 місяців цього року таких пожеж сталося 165, у яких загинуло 8 осіб та було травмовано двоє людей.
Читайте також
- На Хмельниччині стічні води молокозаводу скидають у річку Горинь
- У Хмельницькому почали встановлювати станції для вимірювання якості повітря
- На Хмельниччині водій вантажівки збив жінку. Травмована померла на місці події