У полтавському дендропарку на зимівлю лишили лебедів та качок

У полтавському дендропарку на зимівлю лишили лебедів та качок

У полтавському дендропарку на зимівлю лишили лебедів та качок Суспільне Полтава

У полтавському дендропарку на зимівлю лишили лебедів та качок. Водоплавні птахи на ставку житимуть, доки водойма не замерзне, розповів директор дендропарку Михайло Шлафер. Якщо ж товщина льоду досягне 8 сантиметрів, птахів відловлять і відвезуть до розплідника.

Плавають у воді та виходять на берег у пошуках корму. На ставку в полтавському дендропарку лебеді, нільські гуси, чубаті качки та крижні. Птахів тут поселили 6 років тому.

"Ми щодня приходимо, вимірюємо товщу криги, якщо нею покривається став. Якщо будуть сильні морози, ополонка буде замерзати, досягне 8 сантиметрів, ми разом з рятувальниками заберемо птахів", − говорить директор полтавського дендропарку Михайло Шлафер.

У полтавському дендропарку на зимівлю лишили лебедів та качокСуспільне Полтава

У полтавському дендропарку на зимівлю лишили лебедів та качок

2019 року птахів лишили на ставку вперше. Значних морозів не було, тож тонку кригу лебеді ламали самостійно, а товщу – прорубували рятувальники. Вони ж допомагали перевозити птахів у попередні роки – вручну відловлювали і лебедів, і качок.

"Організм птахів влаштований таким чином, що якщо у них є доступ до корму постійний, то їм морози не страшні. А водоплавним ще і повинна бути незамерзла водойма. Лебеді сильні птахи, вони певний час можуть, навіть коли замерзає водойма, ламати лід", − каже орнітолог Микола Слюсар.

Підгодовують птахів зерном щоденно і відвідувачі, й працівники парку.

"Або кукурудза, або пшоно. Вони люблять траву, моркву, капусту, як звичайні домашні птахи. А кукурудза – і поживна, і зручна. Корми нам приносять, привозять, дзвонять. Коли в нас є мішків 5 корму на сезон, то це ми з полегшенням видихаємо", − говорить директор полтавського дендропарку Михайло Шлафер.

Михайло Шлафер каже: замерзати вода у ставку починає, якщо понад пів тижня буде мороз.

У полтавському дендропарку на зимівлю лишили лебедів та качокСуспільне Полтава

У полтавському дендропарку на зимівлю лишили лебедів та качок

"За попередніми даними, починаючи з вихідних, ближче до наступного тижня має піти зниження температури, однак, я не думаю, що воно буде надзвичайно інтенсивним. Може ми побачимо 5-7 градусів морозу", − каже синоптикиня обласного гідрометцентру Олена Панченко.

За словами Михайла Шлафера, у попередні роки птахів на зимівлю відвозили до Ковалівки. Забирали їх звідси у грудні чи січні, а повертали за 4 місяці, коли підвищиться температура і розтане лід.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди