Уряд врегулював правила дорожнього руху для людей на інвалідних візках

Уряд врегулював правила дорожнього руху для людей на інвалідних візках

Уряд врегулював правила дорожнього руху для людей на інвалідних візках
. УНІАН

Кабінет міністрів дозволив людям, які пересуваються на кріслах-колясках рухатися тротуарами, пішохідними чи велосипедними шляхами зі швидкістю пішохода.

Відповідне рішення було ухвалено на засіданні 2 грудня.

Згідно з порівняльною таблицею, також людям на інвалідних візкам буде дозволено рухатися краєм проїзної частини дороги, вулиці чи узбіччя. Також таким особам буде надано право на пріоритетне перетинання проїзної частини дороги позначеними на пішохідних переходах.

За новими правилами, люди на кріслах-колясках матимуть право переміщатися в напрямку руху транспортних засобів правою крайньою смугою дороги, а поворот ліворуч і розворот дозволяються лише на дорогах з однією смугою і без трамвайної колії посередині.

Крім того, люди на інвалідних візках зобов'язані використовувати технічно справні та належним чином оснащені крісла-коляски, не перевозити пасажирів і вантажі, що заважають керуванню. Також крісла повинні бути обладнані світловідбивними пристроями, а під час руху в темний час доби по краю проїної частини дороги, вулиці чи узбіччю — зовнішніми світловими приладами.

Що відомо

  • В Україні 25 листопада набули чинності нові правила дорожнього руху, які стосуються водіїв, пасажирів, велосипедистів та пішоходів.
  • Київська державна адміністрація домовилася з компанією Bolt про умови використання електросамокатів і пообіцяла розробити правила дорожнього руху для них.
На початок