Юні техніки з Дніпра створили маску, яка допомагає розпізнати COVID-19

Юні техніки з Дніпра створили маску, яка допомагає розпізнати COVID-19

Юні техніки з Дніпра створили маску, яка допомагає розпізнати COVID-19 Суспільне

У звичайну захисну маску школярі вбудували прилад, який вимірює базові показники стану здоров'я людини, а потім дані з'являються на телефоні власника маски. Таким чином, як розповів Суспільному Дніпро технічний капітан команди винахідників Артем Кисельов, вона допомагає розпізнати симптоми гострих респіраторних інфекцій та COVID-19.

Ідея з’явилася влітку, пізніше над її втіленням почала працювати велика команда. На перші випробування маски запросили лікаря-епідеміолога, який радив, як зробити прилад ефективнішим, а також написав рецензію на наукову роботу команди.

Артем Кисельов на власному прикладі демонструє, як “працює” маска. З її допомогою можна виміряти серцебиття, температуру та сатурацію крові.

"Спеціальна штанга, на якій закріплені датчики, що розміщуються біля носа. І можуть використовуватися. Підключаємося до нашого пристрою та натискаємо "сканувати", показники прийдуть за 30 секунд на телефон. От, прийшли, 58 вдихів, доволі багато, але можна списати на те, що я до цього говорив. 76 ударів серця, 36,6 температура тіла та сатурація крові 97%", - розповідає хлопець.

Окрім цього маска вимірює вологість, рівень забрудненості повітря та атмосферний тиск. За допомогою bluetooth дані надходять на телефон. До того ж, базові показники стану здоров’я можна надсилати своєму сімейному лікарю.

Більшість техніків команди - учні ліцею інформаційних технологій, мають сильну наукову базу. Команда велика, розробників винаходу розділили на декілька підрозділів.

"Перший підрозділ - це YOVi technical, другий - YOVi media. YOVi media займаються візуальною частиною маски, ми допомагаємо саме з її візуальним представленням. А також, наприклад, представити 3D модель, цим займаються кадри. Вони створюють модель маски, яку після цього реалізовують наші інженери та програмісти", - розповідає представниця команди YOVi team Марія Калініченко.

Консультує та допомагає винахідникам удосконалювати винахід Юрій Чашка, деяких дітей з команди він навчає роботехніці близько 4 років. Говорить, маска - лише один з проєктів, якими займаються техніки.

"Ця команда зібралась для участі у міжнародному масштабному проєкті, який розпочинається 9 грудня. Навколо нього уся їхня соціальна активність. Я дивлюсь, що ця робота додає їм більше відповідальності, і більш дорослого погляду на багато речей", - каже

Юні винахідники запевняють: актуальною маска лишатиметься і після карантину. Коштуватиме вона близько 500 гривень. Планують зробити зменшену модель пристрою. Після цього хочуть запустити тестову партію, для цього шукають спонсорів.

Читайте також

15-річний вінничанин винайшов пристрій передачі звуку через лазер

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди