Перейти до основного змісту
Чому краще вмикати потужні прилади саме в денні години — пояснення Укренерго

Чому краще вмикати потужні прилади саме в денні години — пояснення Укренерго

Сонячні панелі на Закарпатті
Сонячні панелі на Закарпатті. Суспільне Ужгород

Укренерго зазвичай рекомендує українцям використовувати потужні електроприлади в проміжку з 10:00 до 16:00, бо в останні роки в Україні побільшало сонячних електростанцій, а вказані години — це час високої сонячної активності.

Про це йдеться в роз'ясненні від НЕК "Укренерго".

Великі теплові та гідроелектростанції після ракетно-дронових атак РФ зазнали пошкоджень, тому українська енергосистема відчуває дефіцит потужності в години максимального споживання.

"Тому увечері зберігається необхідність споживати електроенергію ощадливо, не вмикаючи кілька потужних електроприладів одночасно", — кажуть в Укренерго.

Водночас, як зазначають в енергокомпанії, вдень ситуація інша. За останні роки в Україні суттєво зросла частка сонячних електростанцій (СЕС) у загальному енергобалансі, тому що:

  • кількість та потужність СЕС суттєво збільшилась;
  • частка інших видів генерації зменшилась через російські удари.

Удень на рівень споживання електрики впливають так сонячні панелі, які встановлюють на дахах побутові споживачі та бізнес.

Тож, підкреслюють в Укренерго, найменше навантаження на енергосистему України нині у період високої сонячної активності та роботи СЕС.

"Тому період з 10:00 до 16:00 найкраще підходить для користування пралками, прасками, електроплитами тощо. Розуміємо, що значна частина людей у цей час перебуває на роботі. Але хто має таку змогу – будь ласка, перенесіть користування потужними електроприладами саме на денний час", — просять енергетики.

6 вересня прем'єр-міністр України Денис Шмигаль заявляв, що, якщо не буде подальших обстрілів енергооб’єктів, Україна могла б пройти зиму без відключень. Водночас, за даними розвідки, Росія готує наступні масовані атаки по енергосистемі України.

Глава уряду 10 вересня розповів журналістам, що ця зима буде не менш важкою, ніж попередні. Можливо, навіть найважчою. За його словами, складно прогнозувати, скільки годин без електрики будуть українці взимку та чи будуть відключення взагалі.

Цієї зими на українців можуть чекати відключення електроенергії від 4 до 18 годин на добу, при цьому деякі регіони можуть залишитися без опалення, вважають у місії ООН з моніторингу дотримання прав людини в Україні.

Обстріл України 26 серпня

Росія вранці 26 серпня атакувала Україну 109 дронами та 127 ракетами, зокрема "калібрами" з військових кораблів у Чорному морі та ракетами з бомбардувальників Ту-95МС. Пізніше Росія підняла також три літаки МіГ-31К — носії "Кинджалів". Відомо про щонайменше 7 загиблих та 47 постраждалих, повідомили рятувальники ввечері. В декількох областях вимкнули водопостачання, також "Укренерго" заявило, що застосовує екстрені відключення світла через обстріл.

Член наглядової ради НЕК "Укренерго" Юрій Бойко сказав, що після обстрілу енергетики скоригують плани з підготовки до зими. Щодо відключень світла на наступні місяці — поки немає якихось прогнозів.

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль сказав, що 26 серпня Росія вперше застосувала касетні боєприпаси, коли атакувала розподільні підстанції.

Топ дня
Вибір редакції
На початок