НПП "Гуцульщина" отримала державний акт на постійне користування землями

НПП "Гуцульщина" отримала державний акт на постійне користування землями

НПП "Гуцульщина" отримала державний акт на постійне користування землями Суспільне Карпати

Національний природний парк "Гуцульщина", що у Косівському районі, отримав у постійне користування майже півтори тисячі гектарів землі. Відповідне розпорядження Кабмін підписав наприкінці листопада.

За словами директора НПП "Гуцульщина" Юрія Стефурака, ці землі розташовані на території сіл Кобаки, Вербовець, Люча, Уторопи та міста Косів.

Тепер НПП буде сплачувати радам цих населених пунктів близько двох мільйонів гривень земельного податку. Також планують спільно з громадами розвивати ці території та залучати інвестиції.

НПП "Гуцульщина" отримала державний акт на постійне користування землямиСуспільне Карпати

НПП "Гуцульщина" отримала державний акт на постійне користування землями

Міська рада Косова не заперечувала, щоб НПП "Гуцульщина" отримала у постійне користування 400 гектарів лісів. За словами голови Косівської ОТГ Юрія Плосконоса, раніше за користування сільгоспугіддями, які розташовані за межами населених пунктів, сільради отримували гроші. Тепер поповнювати бюджет зможуть і ті села, де замість полів – ліси. Ставку земельного податку визначать на сесії Косівської міської громади.

"Раніше, коли давали дозвіл погодження на розробку документації, існував Косів і ще чотири ради. Поки ці документи затверджувалися (вони там багато щабелів пройшли), то ми вже маємо зовсім інший адмінустрій в Україні. І фактично це все буде затверджувати рада Косівської об'єднаної громади. По кожній окремій ділянці будемо встановлювати процентну ставку земельного податку", - пояснює міський голова Юрій Плосконос.

НПП "Гуцульщина" отримала державний акт на постійне користування землямиСуспільне Карпати

НПП "Гуцульщина" отримала державний акт на постійне користування землями

На території Рожнівської ОТГ - 340 гектарів земель НПП. Голова громади, яка живе здебільшого за рахунок малого підприємництва, Сергій Радиш розповідає, що жителі підтримали таке рішення.

Він каже: "Всі ж знають, що це не природно-заповідний фонд. А це є національний парк - це не зле, це добре. Це буде впорядкування, це будуть доглядати. Основне - це наповнення нашого бюджету".

Начальник науково-дослідного НПП "Гуцульщина" Олег Погрібний показує ділянку дубово-грабового лісу, де деревам сто і більше років. Вона належить Рожнівській громаді. Ділянка належить до заповідної зони, адже тут - домівка рідкісних тварин та рослин. Це свідчить про цілісність екосистеми.

"У літній період тут можна зустріти досить рідкісну лілію лісову, яка мало де зустрічається в лісах України. Також, за останніми спостереженнями нашого відділу, ми тут спостерігаємо гніздування сови довгохвостої – досить рідкісний птах", - розповідає начальник науково-дослідного відділу НПП "Гуцульщина" Олег Погрібний.

За право постійного користування землями природний парк "Гуцульщина" боровся 18 років – з моменту створення у 2002-му. Серед причин затримки – спротив серед місцевої влади та "перетини" - деякі земельні ділянки на території парку вже перебувають у користуванні інших людей. Унеможливлювала виготовлення документів і постійна зміна влади – кожне оновлення Кабміну вимагало переробки або перевірки документів. Справа зрушила з місця у січні 2017-го року, коли Мінрегіон провів нараду та ухвалив відповідне рішення. Державні акти на постійне користування землею виготовлятимуться в три етапи.

Директор НПП "Гуцульщина" Юрій Стефурак пояснює: "Перший етап - вибрати безпроблемні території. На другому етапі - вибрати ті, де є незначні проблеми, які можна вирішити шляхом змін до, наприклад, Указу Президента України. І третій - такий як Пістинська сільська рада, яка чинить супротив. Тоді треба в законному порядку, через суди, чим ми тепер і займаємося, виборювати свої законні території".

До слова, національний природний парк "Гуцульщина" площею понад 32 тисячі гектарів на території Косівського району створено у 2002-му році на виконання Указу Президента України. У постійному користуванні парку є понад 7,5 тисяч гектарів землі.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди