Перейти до основного змісту
Сідней пережив найспекотнішу ніч листопада за всю історію спостережень

Сідней пережив найспекотнішу ніч листопада за всю історію спостережень

Сідней пережив найспекотнішу ніч листопада за всю історію спостережень
. Associated Press

Метеорологи зафіксували в австралійському місті Сідней новий температурний рекорд. Ніч на 28 листопада виявилася найспекотнішою у цій частині країни за всю історію метеоспостережень. Попередній рекорд фіксували у 1967 році - тоді температура вночі становила 24,8 °C.

Як повідомляє CNN, частина Австралії пережила найгарячішу ніч у листопаді. Метеорологи зафіксували температуру 25,4 °С, а у неділю температура вдень перевищувала 40 градусів за Цельсієм. На заході штату Південний Вельс та півночі штату Вікторія спостерігалися вищі температури - близько 45 градусів за Цельсієм. Очікується, що високі температури триматимуться впродовж кількох днів.

Місцева пожежна служба одразу видала загальну заборону на розпалення вогнищ у більшості східних та північно-східних районів Південного Уельсу, оскільки в регіоні існує дуже високий ступінь пожежної небезпеки.

Місцеві урядовці хвилюються, що історія з тогорічними пожежами може повторитися знову, оскільки літа в Австралії стають довшими та спекотнішими. Крім того, для регіону характерними є сильні вітри, які у разі пожежі рознесуть вогонь на більшу територію.

Прем'єр-міністр країни Скотт Моррісон назвав минулий сезон - "Чорне літо" через надзвичайно тривалі та інтенсивні лісові пожежі, які спалили майже 12 мільйонів гектарів (30 мільйонів акрів), внаслідок яких загинули щонайменше 33 людини та приблизно мільярд тварин.

Що відомо

  • Через лісові пожежі, що охопили східне узбережжя Австралії з вересня 2019 року, вщент вигоріло близько 6,3 мільйона гектарів територій, знищено понад 2500 будівель, щонайменше 25 осіб загинуло, ще шестеро вважаються зниклими безвісти.
  • Оцінити масштаби лиха, яке спіткало Австралію, вкрай важко, але уражена вогнем територія вже перевищила площу Хорватії, а кількість осередків горіння сягнула близько двох сотень. Серед причин, що обумовили стрімке поширення полум'я, називають глобальні кліматичні зміни.
Топ дня
Вибір редакції
На початок